שאלות ותשובות

הנושא קרוב ללבכם אך יש לכם שאלות נוספות.
בדף זה מרוכזות שאלות ותשובות נפוצות העולות בשיחות שלנו עם מתעניינים בתוכנית "רוקדים את החיים" במשך השנים.
אם לא מצאתם כאן תשובה לשאלתכם, אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר, אנחנו נשמח תמיד לענות על כל שאלה,
ריטה ויוליה.

בהחלט כן, על מנת לשמור על תפקוד מירבי לאורך השנים למרות התקדמות המחלה לפעילות גופנית קבועה יש חשיבות מרכזית. ככל שתתחילו בשלב מוקדם יותר של המחלה לבנות ולהגדיל את הרזרווה של יכולת הגופנית שלכם – כך תשמרו על תפקוד מלא, עמצאי ואיכות חיים לאורך זמן. הרבה יותר קל להתחיל פעילות גופנית כאשר סימני המחלה עדיין לא מגבילים את התפקוד.

ממש לא חייבים להיות מאובחנים בפרקינסון כדי להנות מכל יתרונות המחול השיקומי. התוכנית מתאימה לכל מי שרוצה לשפר או לשמר על שיווי המשקל, הליכה תקינה ותפקוד מלא. התרגול והריקודים מותאמים במיוחד לאנשים שיש להם קושי בתנועה והם נמצאים בסיכון לנפילת מסיבות שונות.

ריקוד הוא שילוב נדיר שכולל את כל מרכיבי הכושר (אירובי, כוח, גמישות, שיווי משקל) ביחד עם גירוי קוגניטיבי (זכרון ושליפה, ריכוז לחלוקת קשב, למידה של מיומנויות חדשות) בסביבה אדירות גירויים ( מוזיקה, סביבה חברתית ומגע אנושי). לריקוד יש את היכולת לשמור לנו על נפש בריאה בגוף בריא. הכי חשוב שאתה הולך להנות מזה! 
 
 
 
הפעילות מותאמת במיוחד לאנשים גם ללא רקע בריקוד. הריקוד במקרה שלנו הוא כלי שבעזרתו אנחנו משיגים מטרות טיפוליות ספציפיות, כך שגם מי שעולם הריקוד לא חדש לו וגם מי שרק מתחיל לגלות אותו יכול בהחלט להשתתף וליהנות מכל התרומות שמחול השיקומי בא להציע.
 
 
 

אין צורך לבוא עם בן/בת זוג מכיוון שבתקופת הקורונה אנחנו התאמנו את הפעילות שלנו לדרישות של משרד הבריאות ולא רוקדים בזוגות. אנחנו בונים סביבה בטיחותית לתרגול ושומרים על המשתתפים שלנו. בתקופה רגילה אנחנו נעזרים במלווים, בני זוג ומתנדבים (שהם אנשים יציבים ללא בעיות שיווי משקל) כדי ליצור חוויה של ריקוד זוגי, לשמור על המשתתפים שלנו מנפילות ויחד עם זאת להשיג מטרות טיפוליות. אדם שזקוק להשגחה צמודה יכול להגיעה עם מלווה אישי שיעזור וישמור עליו בזמן השיעור.

בתקופת הקורונה עשינו התאמות של הפעילות שלנו לדרישות של משרד הבריאות:
בכניסה למתנ״סים כולם עוברים בדיקת חום וממלאים טופס הצהרת בריאות
אנחנו מקפידים לחטה כיסאות וכל ציוד שמשתתפים שלנו באים במגע איתו
שומרים על מרחק של 2 מטר אחד מהשני
כולם נכנסים למתנ״ס עם מסכות על הפנים.

התוכנית בנויה בצורה כזאת שכל חודש וחצי-חודשיים אנחנו מתחילים נושא טיפולי חדש וגם מתאימים לו ריקוד מסויים. זאת במיוחד כדי לאפשר למשתתפים החדשים להשתלב יותר בקלות, כדי לשמור על גיוון למשתתפים הוותיקים וגם כדי להשיג מטרות טיפוליות שונות.

מזמינים אתכם להתנסות בשיעור פתוח

שיעור פתוח ללא עלות מהסלון שלכם.

השאירו פרטים

מחכות לכם באהבה💙
ריטה ויוליה

הרשמו עכשיו לשיעור הפיתוח

השיעורים מתקימים בימי ראשון ורביעי בשעה 09:30

השאירו פרטים ואנו נשלח אליכם הזמנה לשיעור הקרוב במייל

סל קניות
דילוג לתוכן