קורסים להכשרת מטפלים במחול שיקומי

מחול שיקומי הוא תחום חדש בארץ ובעולם התופס תאוצה בשנים אחרונות כאמצעי שיקומי המותאם לאנשים עם מוגבלויות תנועה. 

יוליה גמרמן וריטה בינדר אלימלך, מייסדות התוכנית "רוקדים את החיים" מטפלות מובילות בתחום.
מעבירות קורסים, סדנאות והרצאות לבעלי מקצוע בתחום.

מידי שנה מארגנות, יוליה גמרמן וריטה בינדר אלימלך, קורסי הכשרה לאנשי מקצוע מתחום הבריאות ותנועה במחול שיקומי, לפי תוכנית רוקדים את החיים.
המשתתפים בהכשרה נחשפים לדרך טיפול יצירתי, פורצת גבולות יעילה ונגישה באותה מידה, המבוססת על עשרות מחקרים קליניים.

הקורס מקנה ידע על מנגנוני השפעה של ריקוד על תפקוד, שיווי משקל והליכה, בקרב אוכלוסיה מבוגרת ואנשים שסובלים מהגבלות בתנועה. המשתתפים לומדים לבנות מערך שיעור במחול שיקומי תוך התאמתו לצרכים של מטופלים ברמות תפקוד שונות. כמו כן, לומדים לבנות תרגילים שיקומיים על בסיס צעדי ריקוד בסגנונות שונים.

קורס ראשון התקיים במאי 2017.
קורס קליני הראשון מסוגו בארץ, בתחום המועבר על ידי החוקרת דר' מדלן האקני, המובילה בעולם המחול השיקומי לאנשים עם מוגבלויות תנועה, ההכשרה המתבססת על עשרות מחקרים קליניים שנערכו ע"י דר' האקני ב- 10 שנים האחרונות. הקורס התקיים במשך שלושה ימים וכלל סדנאות, הרצאות וכיתות אומן למתמודדים ולבעלי מקצוע בתחום. 

הקורס השני – נערך בינואר 2019.
קורס מעשי בן יומיים בהדרכת מייסדות התוכנית ריטה יוליה. משתתפים בהכשרה רכשו ידע בטיפול פיזיקאלי במחלת פרקינסון ובעיות שיווי משקל בעזרת מחול, למדו לבנות מערכי שיעור במחול שיקומי לפי תוכנית "רוקדים את החיים" בשני ריקודים נבחרים. המשתתפים רכשו מיומנויות הדרכת מחול בצורה שמתאימה במיוחד לאנשים עם אתגר פיזי ו/או קוגניטיבי.

הקורס השלישי – התקיים בינואר ופברואר 2020.
קורס הכשרה במחול שיקומי לפי תוכנית "רוקדים את החיים" – מחול שיקומי ופיזיותרפיה.
סקר את הידע התיאורטי מבוסס מחקר, על מנגנוני השפעה של המחול על בריאות האוכלוסיה המבוגרת ככל ואנשים עם בעיות נוירולוגיות בפרט. הכשרה מעשית במחול שיקומי אשר כללה שימוש במגוון אביזרי אימון המותאם לאנשים ברמות תפקוד שונות. המשתתפים רכשו ידע בהדרכת שני ריקודים חדשים והשתתפו בסדנא העשרה " פיתוח קול לאנשים המתמודדים עם פרקינסון".

פיזיותרפיסטים, מורים לריקוד ומטפלים בתנועה, רוצים להיות מעודכנים?

טופס הרשמה לקבלת פרטים

סל קניות
דילוג לתוכן