אי יציבות בהליכה

ישנן סיבות שונות שעשויות להסביר את מקורה של אי היציבות בהליכה. השינויים הפיזיולוגיים שמתרחשים באופן טבעי בגוף, הירידה בתפקוד הקוגניטיבי ובמהירות התגובה שלנו, וגם שינויים פתולוגיים או נטילת תרופות, כל אחד מאלה קשור באופן כזה או אחר לתחושות של איבוד שיווי משקל אצל מבוגרים , ולסכנת הנפילות המוכרת כל כך. אחת הדרכים המועדפות להתמודדות עם בעיות אלה היא פעילות גופנית, אבל הפופלרית והמהנה מכולן היא בוודאי הריקוד. השילוב המופלא בין המוזיקה לתקשורת הקרובה עם אחרים, ובין התנועה לתרגילים הממוקדים בתרגול שיווי המשקל, זהו השילוב שמסביר את כוחו הרב של הריקוד, וזהו אחד היתרונות הבולטים של תוכנית "רוקדים את החיים".

הריקוד ככלי להתמודדות עם אי יציבות בהליכה

חשבו לרגע על הריקוד, על התנועות לאורך הרחבה ועל עבודת הרגליים. כל אחד מאלה מחייב אותנו להעביר משקל מרגל לרגל, לצעוד לכיוונים שונים ולבצע רצפים של תנועות פשוטות ומורכבות כאחד. ככל שאנחנו עושים זאת יותר, אנחנו לומדים לעשות את זה נכון ומדויק הרבה יותר. להסתובב בבטחה ולצעוד לאחור, לשנות את הקצב וגם את הכיוון, לחזור על תנועות שנלמדו בסדר מסוים ולנוע בהתאם לקצב שמכתיבה לנו המוזיקה. כך אנחנו מאתגרים את מערכת שיווי המשקל, מתרגלים ביצוע של מספר פעולות במקביל, משפרים את הריכוז ומחזקים את הגוף. כך אנחנו מסייעים לו בהתמודדות עם תחושות של אי יציבות בהליכה, וחשוב לא פחות מכך – מצמצמים את הסיכון לנפילות בגיל מבוגר .

שיפור יציבות באמצעות התנועה והמחול

האמת הפשוטה היא כי שיפור יציבה  הוא יעד מרכזי וחשוב מאוד בכל גיל, ובפרט בקרב מבוגרים. הסיבה העיקרית לכך היא שעם הגיל ישנה ירידה בצפיפות העצם, ונפילה שנראית לכאורה קלה מן הצד עלולה להוביל לשברים ולתהליכי שיקום מורכבים. גם חבלות, קרעים בגידים ונזקים אחרים כמו פגיעות ראש הן תוצאות אפשריות של נפילות בגילאים אלה, ואין ספק כי כל אחת מהתופעות הללו עשויה להשפיע גם על תחושת העצמאות, על היכולת של האדם לתפקד ואפילו על הופעתן של תחושות כמו מתח, חרדה ודיכאון. טיפול בריקוד  הוא כלי נהדר שמסייע בחיזוק הגוף, בשיפור היציבה וכפועל יוצא מכך גם בצמצום סכנת הנפילות, על כל ההפתעות הלא-חיוביות שהיא מביאה עמה.

אי יציבות בהליכה ושיפור התפקוד הקוגניטיבי

לריקוד יש תועלות רבות מאוד. הוא משפיע על מערכת שיווי המשקל, מחזק את הגוף, דורש קואורדינציה ואף משפיע על מצב הרוח ועל איכות החיים בכלל. אם כל אלה אינם מספיקים, הרי שהוא קשור באופן ישיר וחיובי גם לשיפור יכולות קוגניטיביות . תרגול של רצפי תנועות מבטיח לנו דרך שונה ונעימה יותר להבטיח את שיפור הזיכרון , ואף לשפר את יכולת הריכוז ואת חלוקת הקשב שלנו. כל זאת בזמן שאנחנו נהנים על הרחבה עם מוזיקה טובה ואנשים שעוטפים ומלווים אותנו לאורך כל הדרך.

בין אם אתם מתמודדים עם אי יציבות ובין אם אתם חווים חוסר שיווי משקל בהליכה , תוכנית "רוקדים את החיים" משפרת את היכולות הקוגניטיביות, את היציבות, שיווי המשקל ואת הזיכרון של מבוגרים  ומעניקה פתרון מדויק, מהנה ומרגש. עם ליווי מקצועי והתאמה אישית לרמה ולצרכים של כל משתתף ומשתתפת, התוכנית משלבת בין פיזיותרפיה לריקודים סלוניים באופן שמספק חוויה אמיתית. ההנאה מהריקוד, החיבור עם הקבוצה והתרומה האדירה שיש לתוכנית על הגוף ועל הנפש, אלה הם הגורמים שבזכותם תוכלו להתמיד בהנאה גדולה מאוד. להצטרפות ולקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים" אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן