הכשרה לטיפול בתנועה

קורס עמותה 3, במתנ"ס נווה ישראל בהרצליה, יולי 23

קורס נוסף לפיזיותרפיסטים, שהתקיים במתנ"ס נווה ישראל בהרצליה, התקיים אף הוא דרך העמותה לקידום הפיזיותרפיה. מטרתו של קורס זה הייתה להקנות לפיזיותרפיסטים ידע נרחב בהדרכת מחול, וכן להפיץ את הבשורה ולאפשר למטפלים לשלב את הריקוד והמוזיקה בתהליכים שיקומיים שונים. כדי להשיג מטרות אלה, המשתתפים לומדים ומתרגלים מגוון רחב של שיטות ותרגילים, ולומדים לבצע התאמות מדויקות של כל תרגיל וכל אלמנט למטרות טיפוליות ספציפיות.

רוקדים את החיים, קורס מטעם עמותת פיזיותרפיה, טיפול בריקוד

טיפול בריקוד גם לחולי פרקינסון

כחלק מסל הכלים החיוני שמקנה הקורס למטפלים המשתתפים בו, הם לומדים כיצד לתמוך בחולי פרקינסון  ולהציע למטופלים עם הפרעות בתנועה טיפול ייחודי וחדשני, המשלב ריקוד ומוזיקה. בזכות הכוח של הריקוד בתהליכי נוירו שיקום, לצד שיפור יציבה ושיווי משקל, הפיזיותרפיסטים יכולים להשתמש בכוריאוגרפיות ובתרגילים הן בטיפולים פרטניים והן בטיפול קבוצתי ונרחב יותר.

קשיים בהליכה על הרגליים ותנועות המחול

אין ספק כי לקורס השפעות ניכרות על תהליכי הטיפול והשיקום, והוא מרחיב את מגוון התרגילים והיכולות של המטפלים. כך הם יכולים להקל על קשיים בהליכה בגיל השלישי, לסייע למטופלים שמתמודדים עם נפילות חוזרות ונשנות ולהשיג שליטה מרבית על תסמיני הפרקינסון.

תגובות המשתתפים:
  • באמת קורס נהדר, נהנתי מאד, אשמח לקורס נוסף
  • יום א העברתי חימום של ריקוד במעגל בצאטה לקבוצת אוסטיאו ומניעת נפילות. המטופלים נהנו מאוד משינוי אווירה. בקבוצת מניעת הנפילות הם הפתיעו לטובה והצליחו יפה מאוד. נהנו וגם היו קצת בהלם שהצליחו. מסתבר שיש אחת שבעברה רקדה ורוצה עוד!
  • היום עשיתי קבוצה קטנה למטופלים עם איסור דריכה בישיבה, עשינו בסוף גם הרפייה כי כאב להם מלא עם הצ'ה צ'ה, ומחר הצוות התעקש שאעשה להם ריקוד על הבוקר בישבת פיזיו. אם אזכור לצלם אשלח תמונה
  • חייבת לשתף שהקבוצה הראשונה שלי עברה באופן מושלם!! והרגשתי ממש איך כל הכלים והטיפים שקיבלנו בקורס הוסיפו לי המון המון המון. תודה רבה רבה רבה
  • ריטה ויוליה הנהדרות..  חזרתי בהיי.. אני מודה לכן על קורס נהדר, מלא באנרגיה טובה, פתחתן לנו את "מגירת היצירתיות" והעשרתן את כולנו. רק חיכיתי וציפיתי לקורס הזה כל כך והופס- כבר נגמר כל כך מהר. תודה על הכל. אתן מלאות ידע ונסיון בריקוד ובהדרכה וזה מאוד ניכר. תודה על ההזדמנות ללמוד מכן.
דילוג לתוכן