חוסר קורדניציה

יכול להיות שאמרת את זה לעצמך לא פעם בעבר, ואולי זה אפילו גרם לך לחשוש מפני עיסוק בפעילות גופנית, ובפרט להימנע מריקוד. הסברת לעצמך שאין לך קורדינציה, או שתנועות פשוטות הן סיפור קצת יותר מורכב במקרה שלך. יכול גם להיות שזו הרגשה כללית, שיש לך קושי בהליכה , בעמידה או בשמירה על שיווי המשקל.

אם זה נשמע לך מוכר, כדאי לזכור שאחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את הקורדינציה היא לתרגל ולהתחיל לרקוד. זהו קסמה של תוכנית "רוקדים את החיים", המשלבת בין הנאה שבתנועה לחיזוק הגוף, שיפור היציבה  וקורדינציה.

חוסר קורדינציה – מה זה אומר בכלל?

הקורדינציה היא למעשה היכולת שיש לאדם לשלב בין מספר תנועות פשוטות, ובין איברים שונים, כדי ליצור תנועה אחת גדולה ומורכבת יותר. אם כן, מי שמאופיין (או מגדיר עצמו) חסר קורדינציה מתקשה לעשות זאת, והתיאום בין השרירים לתנועות עלול להיות לקוי. חשוב גם לזכור כי ישנם בהחלט מקרים בהם נזקים שונים למערכת שיווי המשקל עלולים להסביר חוסר קורדינציה, אבל במקרים רבים תרגול וחיזוק הגוף יכול לאפשר לכל אחת ולכל אחד להפגין יציבות רבה יותר, לצמצם את החשש מפני נפילות ולהגביר את תחושת הביטחון בהליכה , בעמידה ובמצבים אחרים.

שיפור יציבה וקורדינציה – דרך הריקוד

אחד הכלים הפרקטיים והחווייתיים ביותר לשיפור היציבה והקורדינציה, הוא הריקוד. על רחבת הריקודים, ולצלילי מוזיקה שגורמת לנו לרצות לזוז בהנאה גדולה, אנחנו נדרשים לבצע שורה של פעולות ותנועות, פשוטות יותר או פחות. כדי לנוע בבטחה ובהתאם לכוריאוגרפיה נדרשת מאיתנו העברה של משקל מצד אחד של הגוף לצידו האחר, בנוסף לסיבובים, לצעידה לאחור וכמובן גם לשינויי כיוון ולקצב שעשוי אף הוא להשתנות לאורך הריקוד.

כל אחד מאלה מהווה אתגר של ממש עבור מערכת השיווי המשקל שלנו, והתרגול של הפעולות השונות, לצד החזרתיות על התנועות ועל הרצפים, כל אלה מלמדים אותנו איך לעשות את זה נכון. הם מחייבים אותנו לחזק את הגוף ולשפר את הריכוז , וככל שנתמיד ונתרגל – כך נעשה את זה בצורה מדויקת וטובה, וגם נרגיש יציבים הרבה יותר.

חוסר קורדינציה קיים בכל גיל

בין אם נדמה לך שהבעיה טמונה ב"שתי רגליים שמאליות" ובין אם מקורו של חוסר הקורדינציה בחוסר תרגול, ביציבה לקויה או בבעיה פיזיולוגית, אין ספק שמדובר בנושא שמחייב תשומת לב בכל גיל. באופן ספציפי, שיפור יציבה  הוא יעד מרכזי בגיל מבוגר יותר, שכן השינויים הפיזיולוגיים ובפרט הירידה בצפיפות העצם, הם שעלולים להפוך נפילה פשוטה לכאורה – לפרויקט שיקומי מורכב וכואב. לעומת זאת, עם תרגילים פיזיותרפיים ממוקדים ועם החיבור שלהם לעולם הריקוד הסוחף, אפשר לשפר את התפקוד בכלל ואת היציבה והקורדינציה באופן ספציפי.

חוסר קורדינציה ובעיות במערכת שיווי המשקל

כדי לראות שינוי אמיתי, לחזק את הגוף ולנוע בבטחון מלא ובהנאה גדולה, בלי חשש מפני נפילות  או חוסר יציבות, הגיע הזמן להפשיל שרוולים, לנעול את נעלי הריקוד ולעלות על הרחבה. עם תנועות ריקוד קלאסיות, המשולבות בתרגילים פיזיותרפיים, אפשר לשפר את הגמישות, להרגיש עוצמה ויציבות, ולספק מענה גם לבעיות פיזיולוגיות ונוירולוגיות שונות, שהריקוד יכול לרפא בדרך טבעית ומהנה. המפגש עם הרוקדות והרוקדים הוא בונוס נפלא שהופך את הפעילות הגופנית הפשוטה לכאורה, לקרנבל שמח וחגיגי במיוחד.

 

לקבלת פרטים נוספים על תוכנית "רוקדים את החיים", מחול שיקומי ופיזיותרפיה למבוגרים, טיפול בריקוד ותנועה ונוירו שיקום לגיל השלישי , אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטופס מטה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן