פרס גליקמן לאיכות ומצוינות - רוקדים את החיים

כתבה – "פרס גליקמן לתכנית רוקדים את החיים", שנת 2018

בכתבה שפורסמה במדור הבריאות של "ידיעות פתח תקווה", הוצגה תוכנית "רוקדים את החיים" כנשק הסודי של החולים במחלת הפרקינסון, ושל הסובלים מבעיות בשיווי משקל. כך, במקום עוד טיפולים שגרתיים ואף לא מאוד מגוונים, התוכנית מספקת להם חוויה של ממש, תוך שהיא משפיעה באופן חיובי על שיפור יציבה, על בעיות של חוסר שיווי משקל ואף על קשיים בהליכה בגיל השלישי. המוזיקה והתנועה בהחלט מבטיחים הנאה גדולה גם בתוך ההתמודדות עם האתגרים הקיימים.

רפי אלדור, פרקינסון וריקוד

צעדיה הראשונים של התוכנית התאפשרו בזכות החיבור בין פרופסור רפי אלדור, אשר אובחן כחולה בפרקינסון, לריטה בינדר, המורה שלו לריקוד. כאשר יוליה גמרמן, הפיזיותרפיסטית הצטרפה אל התמונה, ואף ניסתה את שיטת הטיפול באמצעות ריקוד ומחול על מטופלת אחרת, קשה היה שלא להבחין בתוצאות המצוינות. כך נולדה תוכנית "רוקדים את החיים", בשורה אמיתית עבור האוכלוסיה המבוגרת ועבור הסובלים מפרקינסון וממגוון בעיות נוירולוגיות.

התוכנית שלמעשה מטפלת בתנועה

הריקוד הוא לא עוד פעילות גופנית פשוטה, אלא היא מורכבת ממגוון גירויים תחושתיים, שמיעתיים ויזואליים. משום כך פעילות זו משפיעה באופן ניכר על התפקוד של המטופלים, וגם על מצב הרוח ועל איכות החיים שלהם בכלל.

דילוג לתוכן