רוקדים את החיים ברמת השרון

כתבה – "רוקדים את החיים", פברואר 2016, מגזין "לוקאל רמת השרון"

בכתבה המבשרת על כניסתה של תוכנית "רוקדים את החיים" ברמת השרון, הודגשו היתרונות של הריקוד וההתאמה של התוכנית לאנשים אשר מתמודדים עם פרקינסון, בעיות שיווי משקל ובעיות נוירולוגיות. התוכנית יצאה אל העולם לאחר שמחקרים רפואיים רבים חשפו את התועלות של הריקוד, יוליה גמרמן וריטה בינדר אלימלך הצליחו ליצור את השילוב המנצח בין עקרונות הטיפול הפיזיותרפיה לעולם המחול.

שיפור יכולות קוגניטיביות ומוטוריות

המשתתפים והמשתתפות בתוכנית מתרגלים למעשה ריקוד, וזאת כדי לשפר את התנועה וליהנות מיתרונות רבים אחרים, לרבות שיפור יציבה, שיפור הזיכרון ואף שיקום אחרי אירוע מוחי. זאת, כחלק משיתוף פעולה בין מינהל גיל הזהב ברמת שרון למגוונים אלון. בנוסף, כחלק מהתוכנית מתבצע מעקב תפקודי אחר כל משתתף, כדי להכיר את צרכיו ולהתאים עבורו אימון מדויק ואפקטיבי.

ריפוי בתנועה – לאוכלוסיה המבוגרת

אל מפגש החשיפה של התוכנית ברמת השרון הגיעו 100 גברים ונשים, הם זכו לשמוע הרצאה המרתקת של יוליה גמרמן, הפיזיותרפיסטית בנושא השפעת הריקוד על תפקוד בגיל המבוגר. ובין השאר הם הכירו את פרופסור רפי אלדור, ששיתף בסיפורו האישי כחולה פרקינסון שעיכב את המחלה בזכות הריקוד. הוא אף הדגים את יכולותיו עם ריטה בינדר אלימלך, מטפלת בתנועה, בפני קהל נרגש שגילה עד כמה התנועה והמוזיקה משפיעות על הבריאות הפיזית והנפשית.

דילוג לתוכן