טיפול בפרקינסון תוך כדי תנועה

תוכנית הבוקר של פאולה וליאון

פאולה וליאון אירחו בתוכנית הבוקר הפופולרית שלהם את ריטה ויוליה, וכן את פרופסור רפי אלדור, האנשים שהביאו את הריקוד ככלי טיפולי לנשים ולגברים רבים. במהלך הראיון שיתף פרופסור אלדור בסיפורו האישי, באבחון מחלת הפרקינסון ובהבנה כי הריקוד יכול לסייע בשליטה על התסמינים ובשמירה על תפקוד מיטבי. לדבריו, הוא בחר להיות רקדן מאשר חולה פרקינסון.

רוקדים את החיים, עם פרופ רפי אלדור, טיפול בריקוד לפרקינסון

ריפוי בתנועה לקצב המוזיקה

בראיון המרתק הסבירה יוליה את עקרונות השיטה, המשלבת בין הפיזיותרפיה למחול, והופכת את התרגילים הפיזיותרפיים לכוריאוגרפיה שמשרתת את הטיפול בחולי פרקינסון, ובמגוון רחב של בעיות עמם מתמודדים נשים וגברים בגיל המבוגר. כך הם יכולים להתמודד עם קושי בהליכה, חוסר שיווי משקל או אתגרים הקשורים לשיפור היציבה, ודרך הריקוד הם חווים גם שיפור יכולות קוגניטיביות.

ריקודים סלוניים טיפוליים

כפי שהדגישה ריטה במהלך הראיון, הריקודים בתוכנית הם למעשה ריקודים סלוניים שעברו התאמות ודיוקים כדי להעניק מענה טיפולי אופטימלי לתסמיני המחלה. בזכות ריבוי הסניפים והמשתתפים, הם אף פועלים בקבוצות שונות, בהתאם לרמה האישית של כל משתתף, והריקוד מהווה כלי לריפוי בתנועה גם בקרב חולי טרשת, אנשים עם בעיות נוירולוגיות ונפילות, משתקמים לאחר אירוע מוחי ועוד.

דילוג לתוכן