טיפול בריקוד אונליין

לצד האתגרים הרבים שהביאה עימה תקופת הקורנה, תקופה זו גם אפשרה במה לפיתוחים וחידושים רבים אשר ממשיכים לשרת אותנו גם היום.
לפני כשלוש שנים, כך לפתע, הופסקו כל שיעורי הסטודיו שלנו בבת אחת. אנו, הצוות וכל הרקדנים והמשתתפים בתכניתנו, מצאנו עצמנו סגורים בבתים ללא כל הכנה מוקדמת. מצב שאילץ אותנו לפתח ולהתאים את תכנית "רוקדים את החיים" לתכנית אימונים אונליין – יעילה וקלה מאוד לתפעול, תוך מחשבה מעמיקה על תרגול בטיחותי בתנאים המתאפשרים במתחם הביתי.
התכנית כוללת הסבר תיאורטי קצר על המטרות הטיפוליות שאנו עובדים עליהם בשיעור ותרגילי פיזיותרפיה בשילוב מוזיקה ולימוד צעדי ריקוד. 

התכנית מסייעת למשתתפים למנוע ירידה בתפקוד הקוגניטיבי, משפרת את שיווי המשקל וההליכה, עובדת על חיזוק השרירים ושיפור היציבה, גהמישות ועוד.
השיעורים מתקיימים בזום וניתן להשתתף בהם במרחב המוכר והנוח לכם, מבלי לצאת מהבית ובטח ובטח מבלי שנדרש מכם לנסוע נסיעות ארוכות – זהו יתרון משמעותי לחלק מהמשתתפים.

בשיעורים אנו משלבות בין עולם הפיזיותרפיה לעולם המחול – שילוב מיוחד אשר מאפשר לגוף להתחזק ולהתמודד עם שגרת היומיום באופן קל ואיכותי יותר.

למי מיועד טיפול בריקוד אונליין?

תכנית "רוקדים את החיים", המשלבת טיפולי פיזיותרפיה עם טיפול בתנועה ומחול, מיועדת לאוכלוסיה המבוגרת המתמודדת עם קשיים נוירולוגיים וקשיים מוטוריים וקוגנטיביים. לרבות, חוסר שיווי משקל, קשיים מוטוריים-עצביים עקב התמודדות עם מחלת הפרקינסון, בעת שיקום לאחר אירוע מוחי או לבבי, עקב נזקי הטרשת הנפוצה ומפאת אתגרי הגיל השלישי – כגון: נפילות בגיל המבוגר, קושי בהליכה, אי יציבות בהליכה, נפילה מהמיטה, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי, אבדן הזכרון ועוד.
השיעורים הינם חווייתיים באווירה חמה ואיכפתית. אנו אמנם מתרגלים איש איש בביתו, אך בעת המפגש המרחק כמעט ואינו מורגש. הפערים בין סביבות המגורים השונות מטשטשים והלבבות מתמלאים בשמחה ואחווה!
דרך המסך, אנו רואות את כל המשתתפים ומקפידות להאיר את תשומת לבם לשיפור ביצוע התרגילים עד לדיוק המירבי.
בזכות מפגשי הטיפול בריקוד אונליין, ביכולתנו להגיע למשתתפים מכל רחבי הארץ ואף למשתתפים מחו"ל – כן כן, בשיעורים נוכחים משתתפים ישראלים לצד משתתפים מאוסטרליה, אנגליה, רוסיה ועוד.

שיעורי הטיפול בריקוד אונליין הינם ידידותיים לתרגול, פשוטים וקלים ומועברים בשתי שפות: עברית ואנגלית.

מערכת השעות - טיפול בריקוד אונליין

יום א'
9:30-10:30

יום ד' 
9:30-10:30

 • את התכנית מנחות ריטה בינדר אלימלך, מורה לריקוד ומטפלת בתנועה ויוליה גמרמן, פיזיותרפיסטית מוסמכת
 • בדרך כלל שתי המנחות נמצאות יחד בשיעורי הטיפול בריקוד אונליין, כאשר אחת מדגימה את התרגילים והשניה צופה בכל המשתתפים ומנחה אותם באופן אישי על פי הצורך.
  טיפול האונליין מאפשר תקשורת ומתן פידבק בזמן אמת, תוך כדי השיעור.
 • כל השיעורים מוקלטים ונשלחים למשתתפים במייל האישי ולקבוצת הוואטסאפ המשותפת. ניתן לחזור על כל השיעורים או חלקים מהם כמה פעמים שרוצים.
  במידה ובמקרה פספסתם שיעור תמיד תוכלו להשלים אותו על ידי צפיה בהקלטה.
 • באם השעות בהן מתקיימים השיעורים לא נוחות לכם, תוכלו להרשם לתכנית על בסיס שיעורים מוקלטים בלבד ולבצע את התרגילים בזמנכם הפנוי.
 • לשיעורי האונליין, כמו לשיעורים בסטודיו, יש להגיע בבגדים נוחים ונעליים נוחות.
 • למען נוחיותכם ובטיחותכם, יש לפנות את החדר מרהיטים וחפצים ולהציב שני כסאות בהם ניתן להתמך לאורך התרגול.
 • הצעתנו היא לצפות בשיעור באמצעות מכשיר בעל מסך גדול, בו התנועות נראות היטב וברור – רצוי במחשב או בטלוויזיה.

.

לתיאום הגעה לשיעור היכרות, תוכלו ליצור עמנו קשר בטלפון שמספרו 054-7690467 או לכתוב לנו לדוא"ל: dance4life.rityul@gmail.com.
תוכלו גם להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.
לאחר השיחה תקבלו מאתנו קישור לשיעור היכרות בזום, ללא עלות וללא התחייבות.

דילוג לתוכן