טיפול בריקוד בהרצליה

סניפנו בהרצליה הוא אחד הסניפים בו במקביל לשיעורים הרגילים מתקיימים שיעורים ברמת מתקדמים, פעמיים בשבוע. תוכלו להגיע לקבוצה הבסיסית בשלב הראשון אך תמיד קיימת עבורכם האפשרות להתקדם ולהצטרף לקבוצת המתקדמים שלנו:)
קבוצת המתקדמים בסניף הרצליה, היא קבוצה חרוצה ומצטיינת בהשגיה, זאת בזכות הרצינות, השקעת המאמצים וההתמדה בתרגול לאורך שנים, הקבוצה מורכבת ממשתתפים צעירים יחסית לסניפים אחרים.
אנו גאות ונרגשות בכל פעם מחדש לראות כיצד מגיעים אלינו רקדנים מכל רחבי הארץ – ישנם משתתפים שעושים את דרכם לסטודיו בהרצליה מהוד השרון, מרעננה, תל אביב ואף מחיפה ומודיעין! זה לא מובן מאליו ואנו שמחות מאד ומודות על הזכות שניתנה לנו לקחת חלק במסע ההתפתחות וההתחזקות של המשתתפים בתוכנית "רוקדים את החיים"..
מה שעוד מייחד את הקבוצת הטיפול בריקוד, הנפלאה בהרצליה, היא התקשורת שנרקמה בין חברי הקבוצה, השיעורים עטופים באווירה חברית מיוחדת במינה, בחמימות וקרוב לבבות.
המפגשים החברתיים נמשכים גם אל מחוץ לשעות הריקוד בסטודיו – בין אם בחגיגות ימי הולדת, אירועים מאורגנים בבתי המשתתפים יחד עם החברים והמתנדבים, מסיבות ועוד.
השיעורים מתקיימים באולם מרווח והסטודיו נגיש ונוח, צוות הנהלת המתנ"ס חביב מאד ומביע עידוד רב לפעילותנו. (בתקופה הקרובה הנכם מוזמנים להגיע לסטודיו הנוכחי, עד שנעבור למבנה החדש שלנו, אשר יהיה מפואר ומרווח אף יותר).

מהי תכנית "רוקדים את החיים" ומהו טיפול בתנועה?

תכניתנו נוסדה מתוך חזון מובהק כי לגוף יכולות מופלאות לרפא את עצמו ולרכוש מיומנויות הדרושות לו על מנת שיהיה מסוגל לעמוד איתן בפני אתגרי החיים והגיל.
כאשר גופנו בריא, גמיש, יציב וחזק אנו חשים בטחון בתנועה במרחב ובמצבי היומיום השונים, אנו שמחים יותר, בריאים יותר ונעים בעולם מתוך חיות וחיוניות אמתיות.
רבות ומגוונות הן הדרכים להלחם במחלות הנוירולוגית השונות וקשיי הגיל השלשי – ביניהן תרופות קונבנציונליות וניתוחים – אך אף טיפול חיצוני לא יכול להעניק לגוף את ההתחזקות והצמיחה כפי שפעילות גופנית אקטיבית וקבועה מסוגלת להעניק לו. למשל – כלים להליכה ויציבה נכונה, הרחבת טווח התנועה, שיפור שיווי המשקל ומניעת נפילות.
החוזק אליו מגיע הגוף בעקבות אימון מדויק ונכון ובזכות רכישת המיומנויות הפיזיולוגיות – ובעקבותיהן גם הקוגנטיביות – מסוגל לעכב החמרתן של מחלות קיימות ואף למנוע הופעתן של מחלות אחרות, האופייניות לפרק זמן מסוים בחייו של אותו אדם.
מטרתנו היא לחזק את הגוף – מתוך הגוף, דרך הגוף ולמען הגוף!
עד שנוכל לצלוח כל אתגר שאירועי חיינו השונים מזמנים לנו – בקלות וביעילות!

תכנית "רוקדים את החיים" - יתרונות

למי מיועד הריפוי בתנועה ומחול?

כולנו זקוקים ליכולת לנוע, התנועה היא צורך של ממש – למען חיזוק וגמישות השרירים, יציבות השלד, שמירה על מרווחים נכונים בין החוליות והמפרקים, סיבולת לב ריאה, שמירה על מערכת עצבים מאוזנת, צלילות וקוגניציה, שיפור הזיכרון, ויסות רגשי, חושי ושמירה על רמת אנרגיה גבוהה וחיונית. התנועה היא אחת הדרכים הנפלאות ביותר להתמלא בשמחה, להתרומם אל על ולעוף גבוהה. התנועה היא דרך לבטא את עולמנו הפנימי והרגשי וליצור תקשורת.


את התכנית מנחות ריטה בינדר אלימלך, מורה לריקוד ומטפלת בתנועה  ויוליה גמרמן, פיזיותרפיסטית מוסמכת .

תכנית "רוקדים את החיים", משלבת בין עולם הפיזיותרפיה לעולם המחול ומיועדת לאנשים מבוגרים המתמודדים עם בעיות  נוירולוגיות וקושי בתנועה לרבות, חוסר שיווי משקל , קשיים מוטוריים – עצביים עקב התמודדות עם מחלת הפרקינסון , בעת שיקום לאחר אירוע מוחי  או לבבי, עקב נזקי הטרשת הנפוצה  ומפאת אתגרי הגיל השלישי – כגון: נפילות בגיל המבוגר , קושי בהליכה על הרגליים , אי יציבות בהליכה , נפילה מהמיטה , ירידה בתפקוד הקוגניטיבי , אובדן זיכרון  ועוד.

טיפול בריקוד בהרצליה - רוקדים את החיים

תכניתנו מציעה טיפול טבעי במחלת הפרקינסון .
כידוע, הקשבה למוזיקה ותנועה במרחב גורמות לייצור של הורמון הדופמין במוח, מה שמעורר היווצרות קשרים סינפטיים חדשים במח. תהליך זה מסייע בריפוי איזורי גוף פגועים או מוחלשים ומונע ניוונים.
האימון וההתמדה בתרגול תורמים לחיזוק השרירים והשלד, מסייעים לפיצול הקשב והקואורדינציה ומשפרים התפקוד המוטורי – לרבות המוטוריקה העדינה והמורכבת – מה שמשפר הן את יכולותינו הפיזיות והן את יכולותינו הקוגניטיביות, למשל: יכולת ההסתגלות למצבים חדשים ושיפור מיומנויות הזיכרון.

כתובת ומערכת השעות - טיפול בריקוד בהרצליה

מערכת השעות השבועית במרכז קהילתי "נינא", דוד אלרואי 1, הרצליה.

יום ג'

10:00 – קבוצה בדרגת קושי מתקדמת

11:10 – קבוצה בדרגת קושי בינונית

יום ה' 

10:00 – קבוצה בדרגת קושי מתקדמת

11:10 – קבוצה בדרגת קושי בינונית

נשמח לשוחח עמכם ולפגוש אתכם לשיעור היכרות, ללא עלות, בסניפנו הנעים הממוקם במרכז קהילתי "נינא", רחוב דוד אלרואי 1, הרצליה.
בואו לרקוד עמנו ותגלו בעצמכם כוחות חדשים, להתחזק ולצמוח.
בתכנית "רוקדים את החיים" תפגשו חברים חדשים, תאספו חוויות חדשות באווירה חברית, חמימה ומרוממת נפש!
לתיאום שיעור היכרות, צרו עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467
או כתבו לנו מייל, לדוא"ל: dance4life.rityul@gmail.com.
ניתן גם להשאיר פרטים בטבלה מטב ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

מצפות לראותכם רוקדים וממריאים עמנו!

דילוג לתוכן