טיפול בריקוד ברמת גן

לסניפנו שברמת גן היסטוריה עניפה ופורצת דרך. זהו סניפנו הוותיק ביותר, בו התחלנו את פעילותנו בשנת 2015. זכור לנו כיצד פסענו אל הסטודיו בהתרגשות לשעורנו הראשון, בו נכחו 3 משתתפים מלאי ציפיה, יחד עמנו – אל שהולך לקרות. תמיד יהיה להם מקום מיוחד בלבנו. באותו השיעור הראשון שהעברנו הרגשנו את הכוח העצום הגלום בשילוב שבין המוזיקה והמחול והבנו שזה מה שאנחנו רוצות לעשות מעתה, ביחד. כעת אנו מתמלאות גאווה והודיה בכל פעם מחדש, לראות את הרקדנים הנפלאים והחרוצים שלנו, ממלאים את האולם בכל שיעור.

הסטודיו שלנו ממוקם באיזור מרכזי ברמת גן, בקרבה לתחבורה ציבורית.
ישנה, כמו כן, אפשרות לחניה בצמוד למתנ"ס.
הסטודיו נגיש, נעים ומרווח. ומה שחשוב יותר מכל – הוא האווירה החברית, ההקשבה והאכפתיות הממלאת את קירותיו.
התנועה הסוחפת, המוזיקה המרקידה, החוויות המשותפות, החדוה, הצחוק, הברק בעיניים, הבעות הפליאה לאור גילויי ההצלחה ותחושת הצמיחה מתוך ההתעצמות האישית ומתוך אחוות הביחד – כל אלה הם אויר לנשימה, המפעים אותנו בכל פועלנו ומעניקים לנו השראה וכוחות להמשך.

אנו כאן, יחד! לצלוח כל אתגר! להתחזק! לגלות כוחות חדשים! ללמוד האחד מהשני ולסייע זה לזה. להושיט יד, לפרוש חיוך רחב על פנינו ולהיות לאוזן קשבת לאורך כל הדרך.

מהו טיפול בריקוד?

תכניתנו "רוקדים את החיים" מציעה שילוב ייחודי בין עולם הפיזיותרפיה לעולם המחול
התכנית בנויה על ערכי התנועה שמיטיבה עם הגוף, כזו שנועדה להביא את הגוף לתקנו, לחזקו ולאמן אותו כך שיוכל לעמוד איתן אל מול אתגרי הגיל השונים והקשיים הניצבים מולו.

השיטה מסייעת לנו במגוון תחומים:

למי מיועד הטיפול בתנועה ובמחול?

את התכנית מנחות ריטה בינדר אלימלך – מורה לריקוד ומטפלת בתנועה ויוליה גמרמן – פיזיותרפיסטית מוסמכת.
ריפוי בתנועה ומחול מיועד לכולם, התנועה מיטיבה עם כולם ומשפרת את איכות חיינו עד לאין שיעור!
מעבר לפשטות החיוניות שבתנועה, לתכניתנו יתרון חשוב ובלעדי על הטיפולים הקונבנציונליים, שלעתים הרופאים שוכחים לספר לנו אודותיו.
גופנו הוא אחד מפלאי הבריאה החכמים והמדויקים ביותר, ולו מסוגלויות מופלאות לרפא את עצמו.
באמצעות רכישת המיומנויות הנכונות וההתמדה בתרגול ניתן להתגבר על הקשיים הקיימים, לעכב את החמרתם וכמובן למנוע תחלואים שונים.

מהות תכנית "רוקדים את החיים"

תכניתנו מיועדת לכל האנשים המבוגרים המתמודדים עם בעיה נוירולוגית כלשהי או עם הפרעה בתנועה. לרבות – חוסר שיווי המשקל, קשיים מוטוריים-עצביים עקב התמודדות עם מחלת הפרקינסון, בעת שיקום לאחר אירוע מוחי או לבבי, עקב נזקי הטרשת הנפוצה ומפאת אתגרי הגיל השלשי – כגון: נפילות בגיל המבוגר, קושי בהליכה , אי יציבות בהליכה, נפילה מהמיטה, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי, אובדן זיכרון ועוד.

תכניתנו מציעה טיפול חדשני וטבעי במחלת הפרקינסון, מוזיקה ומחול גורמים לייצור הורמון הדופמין הטבעי שלנו ומאמנים את המוח ליצור קשרים חדשים אשר יכולים לפצות על האזורים שנפגעו. חשוב לציין לתרופות ישנו תפקיד חשוב בטיפול במחלה, אך אין יכולות לתת מענה מספק לשיפור שיווי משקל ומניעת נפילות. מטרתן לאפשר לאדם את התפקוד האופטימלי שיוכל להתמיד ולהנות מפעילות גופנית אשר תשמור עליו לאורך השנים.
הרעיון שעומד מאחורי תכניתנו, הוא לאמן את הגוף בעודנו מגלים את כישוריו הממצים את חוזקותיו עד למקסימום – מתוך הגוף, דרך הגוף ולמען הגוף.

היתרונות באימון ובתרגול בתכנית "רוקדים את החיים"
  • חיזוק השרירים והשלד
  • שיפור המוטוריקה, לרבות המוטוריקה העדינה והמורכבת 
  • שיפור היכולות הפיזיות והקוגנטיביות באמצעות תרגול
  • שיפור מיומנויות הזיכרון

    אז, אם אתם גרים קרוב והחלטתם שזהו הזמן להתחיל להתאמן למען בריאות וחיוניות גופכם ונשמתכם, לפגוש חברים חדשים ולשמוח יחד – אנו מזמינות אתכם להגיע אלינו לשיעור היכרות בסניפנו שברמת גן!

    בואו לפסוע עמנו אל תוך עולם המחול – צעד צעד – עד שהרגליים תנוענה מעצמן אל ריקוד סוחף וממלא שמחה וצהלה!

כתובת ומערכת השעות - טיפול בריקוד ברמת גן

מערכת השעות השבועית ב"מרכז הקהילתי ענבלים", שד’ הקונגרס 26, רמת גן

יום א' בשעה 11:00
יום ד' בשעה 11:00

לתיאום הגעה לשיעור היכרות, תוכלו ליצור עמנו קשר בטלפון שמספרו – 054-7690467
או לכתוב לנו מייל – dance4life.rityul@gmail.com.
ניתן להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.
נשמח לשמוע את סיפורכם האישי ולחשוב יחד אתכם על הדרכים המיטביות לשיפור המירבי של יכולותיכם – למען ריפוי הגוף והנפש!

דילוג לתוכן