טיפול בתנועה ובמחול לחולי פרקינסון

כתבה – "רוקדים את החיים", מאי 2016, גל גפן ראשל"צ 

כתבה מיוחדת אשר פורסמה לאחר מפגש החשיפה שהתקיים במתנ"ס שיכוני המזרח, בהשתתפות פרופסור רפי אלדור עם ריטה ויוליה, יוצרות ומנהלות התוכנית "רוקדים את החיים". זוהי עוד תזכורת חשובה לסיפור אישי בלתי רגיל של אדם שגילה את קסם הריקוד, ואת הכוח הטיפולי הרב שלו. למעשה, לאחר שאובחן פרופ' אלדור במחלה הוא הבין כי טיפול בריקוד מסייע בשיפור היכולת הפיזית שלו ובשדרוג איכות החיים שלו בכלל. 

טיפול פרקינסון באמצעות ריקוד

דרך הריקוד לומדים המשתתפים כיצד להגדיל את טווח התנועה, וכך לשפר את האיזון, את שיווי המשקל ואת היציבה. הם מאותגרים לזכור צעדים ולהתמודד עם תנועות מהירות, וכך ניתן לצמצם ואף למנוע חוסר שיווי משקל בהליכה, ונפילות. לצד כל אלה, הריקוד משפר את הביטחון עצמי ואת מצב הרוח של המשתתפים, והוא מספק מענה נרחב ומקיף לצרכי המטופלים והמטופלות.

מענה אפקטיבי למגוון בעיות

כפי שהוסיפו והדגישו ריטה ויוליה, הריקוד דורש מאיתנו צעדים באורכים משתנים ובקצבים וכיוונים שונים כל אלו תורמים רבות לשיפור התפקוד ומניעת נפילות בגיל מבוגר. כך הוא משפר, בנוסף לתפקוד היומיומי גם סיבולת לב ריאה, כוח שרירים, גמישות וזריזות, והוא אף מקל על חוסר שיווי משקל בהליכה, על בעיות יציבה ועל בעיות רבות אחרות.

דילוג לתוכן