טיפול בריקוד

בעיות פיזילוגיות, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי, תחושות של מתח וחרדה… עם כל אלה מתמודדים גברים ונשים בגיל המבוגר. יש מי שחווה קשיים בהליכה או חוסר יציבות, ואף פגיעה בזיכרון, לצד פגיעות אחרות שעשויות לנבוע ממחלה כמו אירוע מוחי או מחלת הפרקינסון. כך או כך, היום כבר ברור לחלוטין שיש כלי אחד ייחודי, אשר מספק מענה אפקטיבי, בעוד שהטיפולים התרופתיים או הפיזיותרפיה מתמקדים במרכיבים מסוימים, טיפול בריקוד מספק מענה נרחב וכולל הרבה יותר. השילוב בין הטיפול הפיזיותרפי לריקודים הסלוניים, כפי שהוא בא לידי ביטוי בתכנית "רוקדים את החיים", הוא שילוב אשר תוכנן בקפידה והותאם לצרכיהם של אנשים עם חרדות עקב חוסר שיווי משקל, אי יציבות בהליכה וכן עם ירידה בתפקוד הקוגניטיבי ועם מגוון רחב של צרכים ייחודיים נוספים.

יתרונות הטיפול בריקוד

הריקוד מוכר לנו היטב כפעילות גופנית שתורמת לסיבולת לב ריאה, כוח וגמישות, אך לכלי המופלא הזה יש עוד שורה ארוכה של יתרונות. למשל, האם חשבתם על האופן שבו מתבצע הריקוד, ועל האופן שבו אנו נדרשים לצעוד לכיוונים שונים ובאורכים משתנים? על אף שלכאורה מדובר בפעולה טכנית למדי, היא מאפשרת לנו לתרגל סיבובים ושינויי כיוון, ואף להתאמן על שיווי משקל באמצעות עמידה על רגל אחת. היא מחזקת את השרירים ותורמת גם לגמישות וליציבה. כך היא מסייעת בצמצום נפילות בגיל מבוגר ומסייעת בהתמודדות עם קשיים בהליכה בגיל השלישי

הקשר בין טיפול בריקוד לבין שיפור הזיכרון

נוסף לכך שהוא מחזק את הגוף ומשפר את הגמישות והיציבה, לריקוד השפעות רבות וחשובות לא פחות על יכולותינו הקוגנטיביות.
ככל שהרקדנים קשובים יותר למוזיקה ועירניים יותר למקצב, בעוד שיש לכך חשיבות עליונה כדי להבטיח תזמון נכון, הם בעצם מתרגלים ריכוז וחלוקת קשב.
יתרה מכך, התרגול נועד לאפשר למידה של רצפי תנועה, ואין ספק שמדובר לא פעם ברצפים שעשויים להיות מורכבים למדי. על כן, זוהי גם דרך נהדרת להתאמן על למידה ושליפה מהזיכרון של רצפים אלה – מה שתורם בהמשך גם ליצירת קשרים סינפטיים חדשים במוח ומשפיע לאין שיעור על הפעילות המוחית בכללותה ועל הזיכרון בפרט.

ריפוי בתנועה – הקשר בין הגוף לנפש

כאשר הנפש בריאה גם הגוף בריא, וגם להפך כמובן! החיבור בין השניים ידוע לנו זה מכבר, אך בהתבוננות מעמיקה נראה שהריקוד מייצג את הקשר הזה באופן מדויק להפליא.
מעל לכל מדובר בפעילות חברתית, שבה נפגשים רקדנים ורקדניות על הרחבה, מה שעשוי להקל באופן ניכר על תחושת הבדידות, זו המוכרת היטב בגיל המבוגר. מה עוד, שלריקוד במסגרת חברתית, כדוגמת "רוקדים את החיים", ישנו יתרון ברור – כפי שמעידים המחקרים, פעילות המתבצעת בחברה משפיעה באופן חיובי ומשמעותי יותר על הפלסטיות של המוח, וזאת בהשוואה לפעילות שתתבצע לבד, ללא נוכחותם של אנשים נוספים. 

תכנית "רוקדים את החיים" מביאה את הקסם של הריקוד ואת הכוח הטיפולי של הפיזיותרפיה וטיפול בתנועה אל הרחבה, ומעניקה לכל אחד ואחת את המרחב האידיאלי לשיפור היציבה, לחיזוק הגוף ולהתמודדות עם האתגרים הרגשיים והקוגניטיביים הנלווים לגיל השלישי. לצד כל אלה זוהי גם הזדמנות מרתקת לביטוי עצמי, לתקשורת ולהבעת רגשות.
כך שהפעילות הגופנית החשובה הזו תורמת כה רבות גם לשיפור מצב הרוח ולאיכות החיים בכלל. 

עם יתרונות כה רבים ועם השפעות כה משמעותיות על הגוף ועל הרוח, קשה למצוא כלי טיפולי נוסף המדמה בעוצמתו את הריקוד.

אז אתם מוזמנים להצטרף אל הרחבה כבר עכשיו!

לקבלת מידע נוסף על תכנית "רוקדים את החיים" אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר
בטלפון שמספרו
054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן