טיפול בתנועה למבוגרים

זה עשוי לקרות בשלב מוקדם או מאוחר יותר, להתרחש בקצב איטי או דווקא מהיר או יותר, ולהפתיע אותנו גם כשהיינו בטוחים שהמחלה או האירוע המוחי הם בגדר היסטוריה רחוקה. אלא שחוסר היציבות בהליכה, הסיכון המוגבר לנפילות, ואפילו ירידה בתפקוד הקוגניטיבי  , כל אלה הן תופעות לוואי המוכרות היטב לגברים ולנשים בגיל מבוגר. עם זאת, חשוב להכיר כי לצד טיפולים תרופתיים ושיטות טיפול אחרות, יש כלי אחד ייחודי ועוצמתי, שמשלב בין ריקוד לפיזיותרפיה, בין מוזיקה לתרגילים שמסייעים בהליכי שיקום. טיפול בתנועה למבוגרים באמצעות הריקוד מספק שורה ארוכה של יתרונות, ועם הליווי האישי והניסיון העשיר של צוות "רוקדים את החיים", זוהי ההזדמנות שלכם לחזק את הגוף, לשפר את התפקוד היומיומי, ולעשות זאת בהנאה גדולה מאוד.

טיפול בריקוד – למי זה מתאים?

חשיבותה של הפעילות הגופנית ידועה לנו היטב. היא תורמת לסיבולת לב ריאה, לחיזוק השרירים ואף לגמישות של הגוף. אלא שלצד יתרונות משמעותיים אלה, הריקוד מציע עוד שורה ארוכה של השפעות חיוביות מאוד על הגוף, על התפקוד הכללי וגם על הנפש. כך מאפשר לנו הטנגו לתרגל טכניקות של הליכה לאחור, אחת המיומנויות המרכזיות שנפגעות אצל חולי פרקינסון ובתהליכי ההזדקנות. למעשה, פגיעה ביכולת זו אף קשורה בתופעות אחרות, לרבות נפילות בגיל מבוגר . כל זאת ועוד, טיפול בתנועה למבוגרים הוא כלי מופלא שמשדרג את היציבה ומאתגר את מערכת שיווי המשקל, ויש לך השפעה לא מבוטלת על בעיות נפוצות נוספות, כמו חוסר שיווי משקל בהליכה , ובכלל קשיים בהליכה על הרגליים .

טיפול בתנועה למבוגרים – לשיקום יכולות קוגניטיביות

הגיל ומחלות שונות המוכרות יותר בקרב מבוגרים, כל אלה משפיעים בתורם על היכולת הקוגניטיבית. לריקוד יש תרומה חיובית ניכרת גם בתחום הזה. לא רק שהוא דורש מאיתנו ריכוז גבוה ומאפשר לנו לתרגל חלוקת קשב, אלא שהריקוד גם מאמן אותנו על ביצוע פעולות שונות במקביל. בנוסף לכך, בין שלל שיטות לשיפור הזיכרון  יש לריקוד מעמד של כבוד, שכן לימוד רצפים של תנועה ולאחר מכן חזרה מדויקת על רצפים אלה, הוא כלי מצוין ובעיקר הרבה יותר מהנה, שמעניק לנו את היכולת ללמוד, לשנן, לתרגל ולשלוף מהזיכרון את התנועות הדרושות, בזמן הנכון.

השפעות רגשיות וחברתיות של טיפול בתנועה

הריקוד הוא אמנם פעילות גופנית חיונית, אך בהחלט ניתן לראות בו גם פעילות חברתית מופלאה, שמעודדת יצירתם של קשרים וקיומה של תקשורת בין אישית. בעוד הבדידות מאפיינת את חייהם של לא מעט נשים וגברים בגיל המבוגר, הריקוד על הרחבה לצדם של אחרים היא פתרון נהדר, וחשוב לא פחות מכך – הפעילות החברתית תורמת לפלסטיות של המוח הרבה יותר. כאשר מוסיפים אל המשוואה את ההזדמנות לביטוי עצמי, את החיבור לזכרונות חיוביים ואת ההשפעה על מצב הרוח, מבינים עד כמה תוכנית "רוקדים את החיים" היא תוכנית עוצמתית ומשנה חיים.

אם כן, לתוכנית "רוקדים את החיים" יש כוח רב והשפעה לא מבוטלת על המשתתפות והמשתתפים בה. זהו לא עוד שיעור מחול אלא כלי טיפולי ושיקומי, והמעטפת המקצועית כוללת גם מעקב תפקודי אחר כל אחת ואחד מהרוקדים על הרחבה. מהתשאול המעמיק בראשית הדרך ועד למעקב ולבדיקות לאורך התוכנית כולה, זוהי מסגרת שמספקת שפע של פתרונות ייחודיים וכלים חשובים. להצטרפות ולקבלת מידע נוסף על טיפול בתנועה למבוגרים באמצעות הריקוד ועל תוכנית "רוקדים את החיים" בפרט, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום בטלפון: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן