לראשונה ברמת השרון – טיפול בריקוד

כתבה – "רוקדים את החיים, לראשונה ברמת השרון", ספטמבר 2017, עיתון רמת השרון

לכבוד הגעתה של תוכנית "רוקדים את החיים" לרמת השרון, פורסמה כתבה מיוחדת שסקרה את התוכנית ואת השפעותיה על אנשים המתמודדים עם פרקינסון, אי יציבות בהליכה, חוסר שיווי משקל ובעיות נוירולוגיות מגוונות. התוכנית נולדה מתוך שורה של מחקרים שנערכו בשני העשורים האחרונים, אשר זיהו כי הריקוד מציע שורה של תועלות, ובפרט ככלי אפקטיבי לשימור פעילות מוחות ולשיפור התפקוד המוטורי.

טיפול בתנועה למבוגרים בצעדי ריקוד

עם הגעתה של התוכנית לרמת השרון, היא פנתה באופן בלעדי לאוכלוסיה המבוגרת, ובפרט לחולי פרקינסון ולאנשים אשר מתמודדים עם מגבלות תנועה והפרעות ואי יציבות בהליכה. זאת משום שהריקוד מאתגר את הרוקדים ודורש מהם לזכור את הצעדים, להגדיל את טווח התנועה ולשנות כיוון במהירות יחסית. כך הוא מסייע לא רק בהתמודדות עם פרקינסון או שיקום אחרי אירוע מוחי, אלא גם בעיכוב איבוד זיכרון בגיל מאוחר ובשיפור היכולות הקוגניטיביות בכלל.

מסיבת הקיץ למשתתפי החוג

הכתבה סקרה גם את מסיבת הקיץ החגיגית, אליה הגיעו המשתתפים והמשתתפות יחד עם מלווים ובני משפחה, תוך שהם מדגימים בגאווה את יכולות הריקוד החדשות שלהם. אין ספק כי זוהי הרפתקה מופלאה עבורם, לא רק משום שהריקוד מקל על תסמינים שונים אלא משום שהוא מציע להם פעילות חברתית נהדרת.

דילוג לתוכן