מדריך לתרגול עצמי

תנועה ופעילות גופנית היא צורך בסיס של כל אחד מאיתנו. מחקרים רבים כבר הוכיחו את החשיבות של ניהול אורח חיים בריא על אריכות ימים. לצערנו, ככל שהמשתתפים בתוכנית "רוקדים את החיים" מתבגרים, כך אחוזי ההשתתפות יורדים, חלק גדול מהאוכלוסייה המבוגרת מתקשה להתמיד בפעילות גופנית וניהול אורח חיים בריא לאורך זמן.

כדי לעודד התמדה יש צורך לבנות תוכניות אימונים מעניינות ומהנה המותאמות לצרכיהם של הגיל השלישי. ריקוד בשילוב פיזיותרפיה, בעל יתרונות רבים שיכול לתת מענה לשיפור הבריאות הפיזית ושמירה על בריאות המוח. ריקוד מעודד שמחת חיים, תחושת ביטחון, חיבור לתרבויות ביטי העצמי ועוד, כל אלה תורמים לשיפור איכות החיים.

תקופת הקורונה ספקה לנו אתגרים לא פשוטים, היה לנו חשוב למצוא את פתרון דרך חזרה אל המשתתפים שלנו כדי שיוכלו להמשיך לתרגל ולשפר את היציבה, טווח התנועה והקטנת הסבירות לנפילות. ולכן עשינו מעבר מלימוד בסטודיו – לסדנאות מצולמות בזום בהן, המשתתפים יכלו לתרגל יחד אתנו איש איש בביתו.

הופתענו לגלות שלמרות תוכנית האון ליין שלנו, שפותחה בתקופת הקורונה, כתחליף לפעילות פרונטאלית. גם כאשר כבר חזרנו לשיעורים פרונטליים, חלק מהמשתתפים המשיכו גם בשיעורי און ליין ושמחו לתרגול נוסף במהלך השבוע.

יתרונות התרגול העצמי במסגרת תוכנית "רוקדים את החיים"

המעבר לשיעורי האון ליין, ניתנת לנו את ההזדמנות והאפשרות להציג את הידע ואת עקרונות הטיפול שלנו בדרך נגישה ובכך להעשיר ולהעמיק את הידע אותו מקבלים המשתתפים. תוכנית "רוקדים את החיים", הפכה להיות נגישה לאנשים שלא יכולים להגיע לשיעורים בסטודיו שלנו מסיבות שונות כמו מרחק גיאוגרפי, קשיי התארגנות, מגבלה תחבורתית ועוד. 

השיעור מועברים בשתי שפות : עברית ואנגלית, אם יש צורך אנחנו מסבירות גם ברוסית. 

היום אתם יכולים לתרגל איתנו מהסלון בבית שלכם או מכל מקום אחר בעולם, ללא צורך בציוד מיוחד, ללא צורך בבן הזוג או מלווה. תוכלו לתרגל, ללא הגבלה, בזמן שנוח ומתאים לכם, כך תשיגו תוצאות טובות יותר בתהליך השיקום. 

מה כוללת תוכנית לתרגול עצמי של "רוקדים את החיים"?

לאורך השנים יצרנו מאגר גדול של שיעורים בנושאים מגוונים, המשלבים תרגילי פיזיותרפיה וסגנונות ריקוד שונים. התאמנו את הכוריאוגרפיה של הריקודים הסלוניים לסביבה ביתית, באופן בטיחותי וללא צורך בבן הזוג. 

הדבר מאפשר לכל אחד גישה לשיעורים המובנים של תוכנית "רוקדים את החיים", בנושאים חשובים כמו שיפור שיווי משקל, שיפור תבנית הליכה, שיפור יציבה , חיזוק שרירים, קואורדינציה ועוד. 

הנרשמים לתוכנית מקבלים שיעור מוקלט לכתובת המייל שלהם פעמיים בשבוע, ישנה גם קבוצת וואצפ' לשליחת הקלטות ומענה על השאול ובקשות מיוחדות. 

אנחנו שומרות על קשר אישי, גם עם הנרשמים שרוכשים את ההקלטות ותמיד ניתן להתייעץ איתנו בכל נושא הקשור לשיעורים.

שיפור קימה מישיבה:

שיפור מוטוריקה עדינה:

שיפור שיווי משקל:

שיפור קואורדינציה וזריזות:

סדרת תרגילים עם כדור כוח קטן למטרות טיפוליות שונות:

סדרת תרגילים לשיפור היציבה ותנועתיות בית חזה, מתיחות:

תרגילים לשיפור שיווי משקל:

תרגילים לחיזוק הברכיים:

אם אתם מאוד רוצים לרקוד,אך לא מוצאים מסגרת מתאימה לגילכם ולרמה התפקודית שלכם, אם אתם מתמודדים עם בעיות שיווי משקל  או קושי בהליכה על הרגליים  ורוצים לעבוד על מניעת נפילות בגיל מבוגר  בדרך מהנה שתגרום לכם להתמיד בלי לצאת מהבית – אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח להתאים לכם את המסגרת המתאימה ביותר עבור הצרכים והיכולות שלכם. תוכלו ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. 

דילוג לתוכן