מתנדבים – תוכנית "רוקדים את החיים"

"אנשים טובים באמצע הדרך,
אנשים טובים מאד.
אנשים טובים יודעים את הדרך,
ואיתם אפשר לצעוד."
ולרקוד….

תכנית "רוקדים את החיים" הנה תכנית שיקום חדשנית שפותחה על ידי יוליה גמרמן, פיזיותרפיסטית מוסמכת, בעלת תואר שני בפיזיותרפיה ועל ידי ריטה בינדר אלימלך, מטפלת בתנועה.

התכנית משלבת טיפולי פיזיותרפיה וטיפולי תנועה ומחול שמטרתם לשפר תפקודים קוגניטיביים ונוירולוגיים כגון: שיקום הליכה, יציבה, שיפור שיווי משקל בהליכה, מניעת נפילות, שיפור הזיכרון ועוד.
הפעילות מותאמת במיוחד לאוכלוסיה מבוגרת עם הפרעות תנועה ולחולים במחלות נוירולוגיות וקוגניטיביות שונות. ישנם משתתפים בעלי מגבלה בתנועה או בעלי רקע רפואי לא פשוט אשר מעוניינים מאד להגיע, לתרגל, להתחזק ולשמוח עמנו.
מה שמסייע מאד במקרים אלה הם המתנדבים – אדם נוסף שנמצא שם עבור המתרגלים, לאורך כל השיעור, על מנת לסייע בזמן הריקוד והתרגול ולעמוד יחד עמם אל מול הקשיים.
משתתפי התכנית שמתקשים לתרגל ללא תמיכה, מוזמנים להגיע לשיעורים עם בני ובנות הזוג, בני המשפחה, חברים, מטפלים או כל אדם שבחברתו יחושו נוח ויוכלו להתמך בו בעת הצורך. זאת, כמובן, ללא עלות נוספת עבור המלווים המגיעים על מנת לסייע.

כיצד יכולים המתנדבים לסייע למשתתפי תכנית "רוקדים את החיים"?

 • המתנדבים נמצאים לצד המשתתפים בעת התרגול ומשגיחים עליהם מקרוב.
  מה שמסייע מאוד במניעת מעידות ונפילות.

 • המתנדבים מעניקים יחס אישי למתרגלים. הם מהווים מתווכים עבורם ומנגישים להם באופן פרטני את מה שמסבירה המדריכה בשיעור, אם ההנחיה הכללית אינה מובנת דיה. כמו כן, הם מסייעים בביצוע התרגול ומבצעים התאמות למי שזקוק לכך, באופן התואם את יכולות המשתתפים.
  אנו משתדלות מאד לראות ולשמוע את כל המשתתפים, אך לא תמיד יש באפשרותנו להסביר ולהגיב לכל אחד ואחת במלא תשומת הלב הנחוצה. המתנדבים עוזרים לנו בכך, הן בהנגשת ההסברים והן בשיתוף צרכי, שאלות ובקשות המשתתפים עמנו.
  אנו נוהגות לאמר כי המתנדבים הם מעין 10 זוגות עיניים וידיים נוספות – באמצעותם אנו יכולות לראות, לכוון ולהגיע לכולם!

 • המתנדבים מסייעים לשנן ולזכור את רצף התנועות בעת הריקוד, במידה וישנו קושי לזכור אותן. כמו כן, הם מסייעים בתרגול הרצפים הללו, על ידי ההובלה בעת הריקוד, על מנת להטמיע בזכרון ועל מנת שיוכלו הרוקדים להתרכז בביצוע התרגילים ולהשתפר בכך.

   

 • המתנדבים מעניקים כתף תומכת ואוזן קשבת למשתתפים ובכך תורמים רבות לתחושת הבטחון בקבוצה. מה, שכמובן, מאפשר תנועה חופשית יותר, שמחה ורוגע. החששות מהנושאים הטכניים וההתמודדות עם המגבלות השונות מתגמדים עד להתפוגגות מוחלטת.

 • מעבר לפן הפרקטי שבשילוב המתנדבים בשיעורינו, נוכח מאד הפן הרגשי והחברתי.
  בין מתנדבי התכנית למשתתפיה נרקמים קשרים קרובים. המתנדבים מהווים עבור המשתתפים רשת בטחון עליה ניתן לסמוך בלב שלם.
  הקשרים הנבנים בין משתתפי התכנית למתנדבים הנם עוצמתיים, מלאי משמעות ומרגשים מאד – עבור שני הצדדים, הם מאירים באור עצום ונפלא את חייהם.
  כל חיוך שנפרש על הפנים, כל יד שמושטת בחיבה ובאיכפתיות לבבית, כל פיסת שלווה שממלאת את החדר… מוסיפים רבות לתחושת האחווה ולחווית ההצלחה של כל הנוכחים בשיעור.

מי יכול להתנדב בתכנית "רוקדים את החיים"?

 • אנשים צעירים או מבוגרים שאוהבים לעזור ולרקוד.

   

 • חשוב מאד שהמתנדבים יהיו בעלי יציבה טובה ושיווי משקל תקין

   

 • אהבה אמיתית לתנועה ולמחול

   

 • יכולות הכלה והקשבה

   

 • יחסי אנוש טובים ורצון אמיתי לעזור לאחר

   

 • כישורי קואורדינציה טובים

   

 • יכולות זכרון תקינה

 • יכולות תנועה בסיסיות – יתרון לבעלי רקע במחול – בריקודי זוגות ובטיפול בתנועה

למתנדבי תכנית "רוקדים את החיים" תרומה רבה לכל פעילותנו.
אנו מודות מקרב לב לכל האנשים הנפלאים שנמצאים עמנו בכל מפגש ומפגש, בכל צעד וצעד, בכל פעימת לב… ומאירים את הסטודיו שלנו באור נשגב של תקווה ועוצמה!

לתכניתנו, "רוקדים את החיים", מצטרפים משתתפים חדשים כל הזמן.
נשמח למתנדבים המעוניינים ומסוגלים לקחת חלק בעשיה המבורכת הזו ולפסוע בצעדי מחול ראשונים ומשמעותיים ברחבי הסטודיו שלנו יחד עם משתתפי תכניתנו.

באם הנכם מעוניינים להצטרף לצוות המתנדבים שלנו –
אנא כתבו לנו לדוא"ל: dance4life.rityul@gmail.com
או התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 054-7690467

נשמח לראותכם רוקדים עמנו כשותפים פעילים להצלחת משתתפי תכניתנו!

דילוג לתוכן