נוקשות בצוואר – כך תטפלו בבעיה

זה קורה כמעט לכולם, ויותר מפעם אחת. זה קורה כמעט בהפתעה מוחלטת, לפחות כך נדמה לנו. פתאום, לאחר יום ארוך במשרד או עם היקיצה בבוקר, הצוואר נעשה נוקשה וכל תנועה הופכת למשימה בלתי אפשרית. הבשורה החשובה באמת היא שניתן לטפל בתופעה, וחשוב לא פחות מכך, למנוע את חזרתה הפיכתה לבעיה כרונית. בזכות התרגילים המדויקים וההתאמה האישית של כל תנועה במהלך טיפול פיזיותרפיה וריקוד שיקומי , תוכנית "רוקדים את החיים" מספקת מענה מצוין גם לבעיות מהסוג הזה.

נוקשות בצוואר – למה זה קורה?

הצוואר התפוס, זה המאופיין בתחושת נוקשות ואף כאב, עשוי להיגרם מסיבות שונות, החל מישיבה ממושכת מול המסך, דרך פעילות פיזית מינימלית ועד הופעתן של פציעות כאלה ואחרות (כדוגמת פגיעות דיסק).

עם זאת, אחד הגורמים הנפוצים ביותר הוא יציבה לקויה כאשר ראש המושט קדימה ומטיל עומס רב על הצוואר והחוליות, או בשל הטיית הראש בזמן השימוש בטלפון. גם נפילות ותאונות עשויות להוביל נוקשות בצוואר, שכן במקרים אלה עלולים שרירי הצוואר להיפגע, מה שיוביל לכאב.

ככל שאנו מתבגרים הגמישות שלנו יורדת עקב שינויים במפרקים השונים בגוף: האלסטיות של הרצועות יורדת והסחוסים המפרקים נשחקים זה גורם להגבלה בתנועה הפרקים ונוקשות שרירית וכאבים. ישנם מצבי חולי שונים שבהם ישנה פגיעה מואצת במפרקי הצוואר כגון פרקינסון , דלקות פרקים ועוד. כאבים ונוקשות בצוואר יכולים לפגוע בתפקוד היומיומי במיוחד בעט ביצוע מעברים משכיבה לישיבה, סיבובים, נהיגה. מפרקי הצוואר עשירים בכמות גדולה של חיישנים אשר מדווחים למוח מה מצב הגוף והראש שלנו בחלל בכל רגע נתון – המידע הזה חיוני לשמירה על שיווי משקל תקין. בכך הפרעה בתנועתיות של צוואר וכולה לגרום לחוסר שיווי משקל בהליכה .

איך מתמודדים עם נוקשות בצוואר?

אחת הדרכים היעילות להתמודדות עם נוקשות בצוואר, היא באמצעות פעילות גופנית. למעשה, פעילות נכונה יכולה להקל על התסמינים ואף למנוע את הופעתה של הבעיה בהמשך, ותרגילים פיזיותרפיים אף הם יעילים מאוד בהחזרת הצוואר לתפקוד מיטבי. המחול השיקומי הוא כלי מצוין המשלב באופן מדויק בין פעילות גופנית לתרגילים פיזיותרפיים , וכך הוא יכול לספק את המענה האידיאלי: מצד אחד חיזוק של הגוף והשרירים, שיפור היציבה  והגברת הגמישות, ומצד שני הקלה משמעותית על תסמינים ותחושות של כאב ונוקשות, לשפר את שיווי המשקל בזמן פניות וסיבובים.

באופן כללי ישנם פתרונות שונים שנועדו להציע הקלה על הכאב, ובמידה מסוימת לאפשר תנועה מעט יותר חלקה. משככי כאבים ובקבוקי חימום בהחלט נחשבים פופולריים היום, ואין ספק כי הם יכולים להקל במידה מסוימת. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתרופות קסם, כאלה שמסוגלות אמנם לאפשר טווח תנועה מעט יותר רחב או הפחתה בתחושת הכאב, אבל בטווח הארוך הן אינן אפקטיביות. פעילות גופנית בכלל, והריקוד בפרט, אלה הם האמצעים הטובים ביותר לטיפול ממוקד במקור הכאב, לשיפור היציבה והגמישות ולהגדלת טווח התנועה.

נוקשות בצוואר ותפקוד הגוף בכלל

ההתמקדות בתרגילים נכונים, המיועדים לשיפור היציבה, היא דרך נהדרת להעניק לגוף כולו טיפול איכותי ומיטבי. ככל שנקפיד על יציבה טובה ונכונה, כך נוכל להקל משמעותית על העומס המוטל על השרירים, ואף להקל על המפרקים. יתרה מכך, יציבה נכונה מפחיתה באופן דרמטי את הסיכוי לכאבי גב, נוקשות בצוואר או חוסר שיווי משקל, ואת כל אלה ניתן להשיג באמצעות הריקוד. כך מתקבל השילוב המושלם בין טיפול מדויק ואופטימלי, ירידה ברמות הכאב, וגם חוויה עוצמתית ומרתקת המשלבת מוזיקה, תנועה ומפגשים חברתיים.

הריקודים הסלוניים הקלאסיים הם ללא ספק כלי נגיש, אפקטיבי ומהנה, המאפשר לנו להעניק לגוף את כל מה שהוא צריך. בין אם אתם מתמודדים עם נוקשות בצוואר או עם כאבי גב, חווים קשיים בהליכה או טווח תנועה מוגבל יחסית, התנועות הייחודיות המאפיינות את עולם הריקוד הן התרופה הטובה ביותר.

עם הליווי המקצועי של צוות "רוקדים את החיים"  תגלו את הקסם של התנועה ואת ההשפעות הרבות שלה על תפקוד הגוף כולו. לקבלת מידע נוסף על התוכנית ועל הדרכים האפקטיביות ביותר להקלה על נוקשות בצוואר, צרו עמנו קשר בטלפון שמספרו 054-7690467, או השאירו לנו פרטים בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן