פיזיותרפיה נוירולוגית

חשוב לך לשמור על איכות החיים שלך, ולהמשיך ליהנות מהשגרה היומיומית. אלא שהמציאות נראית קצת אחרת. מחלות נוירולוגיות או שינויים פיזיולוגיים טבעיים עשויים להציב לא מעט אתגרים, לרבות חוסר שיווי משקל בהליכה, בעיות קואורדינציה, קשיים בעמידה ואף סיכון מוגבר לנפילות. הבשורה החשובה היא שאין מדובר בגזירת גורל. למעשה, פיזיותרפיה נוירולוגית היא טיפול מבוסס מחקר שיכול לסייע לשפר את היציבה, לחזק את הגוף, לתפקד באופן מיטבי. זה טיפול שיקומי בו נדרש שיתוף פעולה והשקעת מאמץ מצד המטופל, אך יש דרך ליהנות מכל רגע ולעשות זאת בצעדי ריקוד ולצלילי המוזיקה. השילוב הייחודי בין תרגילים טיפוליים לריקודים הקלאסיים, כפי שהוא מתבצע בתוכנית "רוקדים את החיים", הוא כלי משמעותי מאוד לשיקום ולחיזוק הגוף.

הכוח האדיר של הריקוד והתנועה

את כוחה של התנועה נדמה שאין צורך להציג. היא מרפאת את הנפש וממלאת אותנו בשמחה, משפרת את מצב הרוח ותורמת רבות גם לכוחו ולגמישותו של הגוף. אלא שלצד כל אלה, יש לריקוד כוח על אמיתי, וזהו כלי טיפולי מצוין שיכול לשפר משמעותית תסמינים של פרקינסון ומחלות נוירולוגיות, לצד אי יציבות בהליכה וקשיים שמקורם בחוסר שיווי המשקל. לכן, כאשר משלבים בין צעדי הריקוד המוכרים רצפים של תרגילים פיזיותרפיים, מגלים עולם קסום של מוזיקה ותנועה, של צלילים ושל ריקוד, ולכל אלה יש השפעה דרמטית על הגוף ועל השרירים, ואפילו על הזיכרון ועל היכולות הקוגניטיביות בכלל.

שיקום אחרי אירוע מוחי

כלי טיפולי עוצמתי זה מספק מענה ייחודי גם למי שעברו אירוע מוחי. למעשה, גברים ונשים במציאות זו מתמודדים עם שורה של תסמינים, לרבות הפרעות בקשב ובריכוז, פגיעה במצב הרוח, דיכאון וחרדה, ואף בעיות הקשורות בבליעה ובדיבור, לצד קשיי הליכה ותנועה. הריקוד, אשר מספק מענה נרחב גם בכל הקשור ליצירת קשרים חברתיים חדשים ולשיפור מצב הרוח, הוא כלי מרכזי שמקפיץ את רמות האנרגיה ומחזק את הגוף, תורם ליציבה ולגמישות, ואף משפר את הזיכרון ואת התפקוד שלנו, ברמה היומיומית. עבור גברים ונשים בתהליכי נוירושיקום לאחר שעברו אירוע מוחי, מדובר בכלי עוצמתי שיכול לשנות לבלי היכר את איכות החיים שלהם.

לא רק יציבה: שיפור יכולות קוגניטיביות

כאמור, הריקוד נוגע כמעט בכל תחום אפשרי, ואין ספק כי הוא יכול להשפיע במידה רבה מאוד גם על היכולות הקוגניטיביות, מרכיב נוסף שעובר טלטלה לאורך השנים, ובעקבות מחלות נוירולוגיות שונות. למעשה, כאשר אנחנו מתרגלים חזרה על רצפי תנועה ועל מספר משימות במקביל, אנחנו מתרגלים ריכוז ושינון, למידה ושליפה של מידע מהזיכרון. יתרה מכך, גם המוזיקה תורמת לתהליכים השונים, שכן היא ידועה ביכולת שלה להפעיל אזורים במוח רבים, ולעודד תהליכים של ייצור דופמין. כך הריקוד מספק מעטפת מושלמת ושילוב אידאלי בין כוח פיזי לגמישות, בין הנאה גדולה לשיקום, וכן בין מפגש חברתי לשיפור הזיכרון.

אין ספק באשר לתפקיד החשוב של הריקוד בכל הקשור לשיפור סיבולת לב – ריאה, לחיזוק הגוף וכן לשדרוג היציבה, שיווי המשקל ואפילו ההליכה. באמצעות טיפול בתנועה ומחול אנחנו לומדים לנוע באופן יעיל, חלק וטבעי, תוך שאנחנו לומדים רצפים של תנועה, ועושים זאת עם שאר חברי הקבוצה באופן שמעודד תקשורת, יצירתיות והנאה מירבית. כדי ליהנות מכל אלה אתם מוזמנים להצטרף לתוכנית "רוקדים את החיים", להעניק לגוף את כל הכוח שמגיע לו, ולעשות זאת בליווי מקצועי אישי, שמותאם בדיוק לצרכים וליכולות שלכם.

לקבלת מידע נוסף על התוכנית ולהרשמה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר עכשיו בטלפון שמספרו 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן