פעילות פנאי לגיל השלישי

נדמה שאנחנו מתמודדים עם לא מעט שינויים לאורך השנים, אך נדמה שאחד התחומים בהם אנחנו מרגישים זאת יותר מכל, הוא התחום החברתי. חשוב לנו לצאת מהבית, להרחיב את המעגלים החברתיים שלנו, ולמצוא פעילות פנאי שמתאימה במיוחד עבורנו. 

תוכנית "רוקדים את החיים" מספקת מענה חשוב ומדויק לצורך הזה בדיוק, וזוהי למעשה פעילות פנאי לגיל השלישי שמביאה שורה ארוכה של יתרונות לכלל המשתתפים והמשתתפות בתוכנית.

טיפול בריקוד ובאווירה חמה

עם הכניסה לאולם הריקודים אפשר לחוש מיד את האווירה החמה והמשפחתית. החיבור בין המשתתפות והמשתתפות מיוחד במינו, ועם הליווי האישי והמקצועי נהנים כל הנוכחים במקום ממעטפת אמיתית. זהו אחד המרכיבים המרכזיים בתוכנית, ואין ספק כי יש לכך גם השפעה על ההליך הטיפולי והשיקומי בכלל. 

זוהי לא עוד מסגרת פשוטה לחיזוק הגוף או טיפול פיזיותרפי מסורתי, אלא שילוב מנצח בין ריפוי בתנועה  לפעילות חברתית, בין הריקודים הקלאסיים להזדמנות מופלאה לביטוי עצמי ולהבעת רגשות. 

שיפור יציבה והליכה – באמצעות הריקוד

כאמור, הריקוד הוא לא עוד פעילות פנאי לגיל השלישי, אלא מעטפת מקצועית משמעותית המתמקדת ביכולת של הגוף לרפא את עצמו. ככל שהגוף נעשה חזק וגמיש יותר, ככל שהוא יציב ובריא הרבה יותר, כך התפקוד היומיומי משתפר, ועמו גם תחושת החיוניות ומצב הרוח. מאחר ובגילאים המבוגרים ניתן לזהות שינויים פיזיולוגיים שונים, לרבות קושי בהליכה, אי יציבות ואף סיכון מוגבר לנפילות, שילוב של תרגילים פיזיותרפיים בתנועות הריקוד המוכרות הוא שילוב אשר מוביל לשינוי אמיתי בכל התחומים הללו. הוא אף יכול לסייע בתהליכי שיקום אחרי אירוע מוחי ולהקל על הופעתם של תסמינים המאפיינים את מחלת הפרקינסון.

ריפוי בתנועה ורכישת מיומנויות פיזיולוגיות

תארו לעצמכם מציאות שבה אתם נעים בהנאה גדולה לקצב המוזיקה, ובזכות האימון והתרגול הגוף שלכם משתנה מן הקצה אל הקצה. אתם מצליחים לזכור את רצפי התנועות, להתמודד בקלות עם שינויי הכיוון המהירים או עם ההליכה לאחור, פעולות שנראו מורכבות כל כך בעבר. אתם נעשים גם יציבים הרבה יותר, ולא רק על הרחבה אלא בחיי היומיום. שגרת הריקוד היא שמסבירה את השינויים הללו. 

כשאנחנו משננים כוריאוגרפיות אנחנו משפרים את הזיכרון, כשאנחנו מקפידים על יציבה נכונה אנחנו מחזקים את הגוף, וכשאנחנו מתמסרים למוזיקה ולתנועה אנחנו מקדישים לעצמנו את מלוא תשומת הלב, מה שללא ספק תורם גם לבריאות הנפשית שלנו. כך אפשר לא רק להקל על תסמינים של מחלות ובעיות שונות, אלא לעכב התפתחותן של בעיות אחרות ולמנוע את הופעתן מלכתחילה.

בפשטות ניתן לומר כי התנועה היא צורך בסיסי לכל אחד ואחת מאיתנו, בכל גיל, ובוודאי בגיל השלישי. היא מאפשרת לנו לחזק את השרירים, לייצב את הגוף, לשפר את התפקוד ולשמור על צלילות הדעת ועל היכולות הקוגניטיביות שלנו. מסיבות אלה הריקוד הוא פעילות פנאי לגיל השלישי שמביאה עמה שלל תועלות והשפעות חיוביות, ברמה הפיזיולוגית, הקוגניטיבית, הרגשית והחברתית.

אם כן, כדי לאפשר לכל אחד ואחת ליהנות מכל הטוב שיש לריקוד להציע, לשפר את התפקוד של הגוף ולעשות זאת באופן מהנה תוך יצירת קשרים חברתיים חדשים, הגיעה אל העולם תוכנית "רוקדים את החיים". 

עם הליווי המקצועי של צוות תוכנית "קודים את החיים טיפולי פיזיותרפיה במחול ובתנועה, המותאמת אישית לצרכים המדויקים של כל משתתף ומשתתפת, זוהי פעילות פנאי טיפולית לגיל השלישי אשר מסייעת גם בחיזוק הגוף, בשיפור היציבה  ובעיכוב תופעות המאפיינות מחלות נוירולוגיות שונות. אתם מוזמנים להצטרף לחוויה מלאת אנרגיה ושמחה, וליצור עמנו קשר לתיאום שיעור ניסיון, כבר עכשיו בטלפון שמספרו 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן