פרקינסון טיפול חדשני

השפעותיה של מחלת הפרקינסון רבות מאוד. למעשה, ההפרעה הנוירולוגית מתבטאת בשלל דרכים, ובעיקר ברעד בלתי נשלט ובתנועות איטיות, אך ניתן לזהות לא מעט פגיעות גם ברמה הרגשית, בדימוי העצמי של החולים ואף בתפקוד הקוגניטיבי. עם זאת, ניתן למצוא היום מגוון שיטות טיפול בפרקינסון , חלקן מתמקדות בפן המוטורי, אחרות מקדישות את מלוא תשומת הלב לטיפול הרגשי. לעומתן, הריקוד בתוכנית "רוקדים את החיים" הוא כלי טיפול מופלא שמספק מענה נחוץ לקשיים אלה ואחרים, ולמעשה, זהו עבור חולי פרקינסון טיפול חדשני שנחקר לעומק רק בשנים אחרונות , הוא משלב בין הנאה גדולה לשיקום של ממש.  

מטפלת בתנועה והטיפול בתסמיני פרקינסון

באופן כללי, מטפלת בתנועה , מתבססת על עקרונות מרכזיים אשר מנחים אותה בתהליך העבודה עם חולי פרקינסון, ועם מטופלים המתמודדים עם מצוקות שונות. ראשית, כפי שברור היום היטב, הגוף והנפש מחוברים וקשה מאוד להפריד ביניהם. קושי רגשי מתבטא בקושי בתנועה, והשפעה זו דו-כיוונית. במילים אחרות, הקושי בתנועה משפיע בתורו על הבריאות הנפשית ועלול להוביל למצב רוח ירוד ולפגיעה בתחושת הערך העצמי. יתרה מכך, התנועה היא במידה רבה כלי נהדר שמאפשר לנו להביע את הרגש ואת התחושות שלנו, בין אם אלה מודעים ובין אם לא, ומכאן ששיטות של טיפול בריקוד , ובתנועה בכלל, הן שיטות שיכולות לספק מענה חשוב מאוד.

בנוסף, טיפול בתנועה מעניק למי שזקוק לכך את היכולת להתנועע באופן מיטבי, ולהגדיל את טווח התנועה שלו. יתרון זה בולט בוודאי בתוכנית "רוקדים את החיים", שבה השילוב בין ריקוד לתרגילים טיפוליים משפר את היציבה ואת שיווי המשקל, את הגמישות ואת טווח התנועה בכלל . כשמוסיפים אל המשוואה גם את התרומה לדימוי העצמי, הרי שמדובר בטיפול ייחודי ומקיף.

שיפור יכולות קוגניטיביות בקרב חולי פרקינסון

כאמור, לריקוד יש השפעה לא מבוטלת על הקוגניציה ועל אלמנטים שונים, לרבות קואורדינציה, שיפור הזיכרון , ביצוע מספר מטלות במקביל ויכולת הלימוד והשליפה של דפוסי תנועה ורצפים של תנועות. למעשה, כדי שנוכל לבצע את הריקוד אנחנו נדרשים לתרגל את התנועות השונות, וזאת תוך שאנחנו מקפידים על יציבה נכונה, על עבודת רגליים ועל משתנים נוספים. כל אלה יחד מאפשרים לנו לשפר כישורים ומיומנויות אשר נפגעו בעקבות מחלת הפרקינסון, תוך שיפור יכולות קוגניטיביות בכלל. 

טיפול בתנועה וההתמודדות הרגשית

מאחר והריקוד במסגרת התוכנית הוא ריקוד בקבוצה, הרי שלכל חברות וחברי הקבוצה יש מעטפת אישית מופלאה, אשר מעניקה לה גם שפע של מוטיבציה והמון תמיכה. המפגש השבועי טומן בחובו כוח אדיר, שכן מפגשים ישירים אלה מספקים גם תחושה של לכידות וגיבוש. יש לכך חשיבות רבה, שכן הריקוד הוא אף מקור מרכזי להבעה עצמית ולהפגנת יצירתיות, והוא מספק לנו את המרחב הבטוח שבו נוכל להתמודד עם הקשיים והאתגרים, ולתקשר אותם החוצה ללא פילטרים ובלי חשש.

פרקינסון – טיפול חדשני ומיוחד במינו

בין אם אתם מתמודדים עם אי יציבות בהליכה בהליכה , בעקבות מחלת הפרקינסון, ובין אם אתם חווים ירידה בתפקוד הקוגניטיבי , במצב הרוח ואף בדימוי העצמי, הריקוד הוא ללא ספק כלי טיפולי משמעותי מאוד. יתרה מכך, הריקוד הוא עבור לא מעט גברים ונשים המתמודדים עם פרקינסון טיפול חדשני, אשר מעניק להם כלים פרקטיים לשיקום הגוף, לשיפור התפקוד ולטיפול גם בהשפעות הרגשיות והחברתיות שמביאה עמה המחלה. 

לקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים", מותאמת באופן אישי לצרכיהם של חברי וחברות הקבוצה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467, תוכלו גם להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן