פרקינסון טיפול טבעי

מחלת הפרקינסון היא מחלה מתפתחת ומחמירה, יש לה השפעה ניכרת על התפקוד הפיזיולוגי וגם על היבטים קוגניטיביים, רגשיים וחברתיים. הסיבה להופעתה איננה ברורה, וכיום אין פתרון שמבטיח ריפוי מלא. אלא שעל אף כל אלה, חשוב לזכור כי ישנם אמצעים שונים המאטים את קצב ההתקדמות של מחלת הפרקינסון, וכך הם למעשה מסייעים בעיכוב ההידרדרות במצב. בפרט, טיפול בתנועה  או טיפול בריקוד  הוא עבור חולי פרקינסון טיפול טבעי, עם יתרונות מובהקים ותרומה ניכרת על איכות החיים, על תפקוד הגוף ועל שיפור יכולות קוגניטיביות . המשתתפים והמשתתפות בתוכנית "רוקדים את החיים" מגלים דרך התנועה והצלילים את עוצמתו של הריקוד ואת הכוח הטיפולי שלו בכל ההיבטים.

לפני הטיפול בפרקינסון – היכרות עם המחלה

מקורה של המחלה בהתנוונות מערכת העצבים, ופגיעה זו משפיעה בתורה על תנועות הגוף. ניתן לזהות אותה באמצעות מספר תסמינים עיקריים, ובולטים בהם במיוחד קישיון שרירים, רעד בלתי נשלט ואיטיות בתנועה. השינויים ביכולת התנועה נגרמים בשל פגיעה בתאים המייצרים דופמין, אותו חומר במוח שמטרתו המרכזית היא לאפשר את התקשורת התקינה בין התאים במוח. בעקבות כך ניתן לזהות לא רק איטיות בתנועה או רעד, אלא סימפטומים אחרים, כדוגמת קושי בהליכה , חוסר יציבות, הפרעות זיכרון, שינויים ניכרים במצב הרוח ואף נטייה מוגברת לנפילות. מטפלת בתנועה  יכולה לספק מענה חשוב לחלק ניכר מהתסמינים הללו, לתרום להאטת ההתפתחות של המחלה ובעיקר לשיפור איכות החיים והתפקוד היומיומי של הגברים והנשים אשר חולים בה ומתמודדים עמה מדי יום.

פרקינסון – טיפול טבעי באמצעות הריקוד

היום כבר ברור לכולנו כי הפעילות הגופנית קשורה באיכות חיים טובה יותר, בגוף חזק הרבה יותר ובתועלות הדרמטיות שלה על הבריאות בכלל. הפעילות האירובית לא רק משפרת סיבולת לב ריאה, היא גם מסייעת בהפרשת חלבונים אשר מסייעים בתורם ביצירתם של תאים חדשים וכלי דם חדשים במוח. אם לא די בכך, הרי שבאופן ספציפי זהו הריקוד אשר מאפשר לנו לחזק את השרירים ואת הגוף כולו, וזוהי דרך מופלאה להבטיח שיפור יציבה , גמישות ושיווי משקל. זוהי בשורה של ממש עבור חולי פרקינסון, שכן הריקוד גם מלמד אותנו אסטרטגיות תנועה קריטיות לתפקוד מיטבי, מהליכה בטוחה לאחור ועד להשלמתם של סיבובים באופן בטוח, וכל אלה דורשים מאיתנו קואורדינציה רבה.

תוכנית רוקדים את החיים מציעה לחולי פרקינסון טיפול טבעי

השילוב בין תרגילי פיזיותרפיה לתנועות ריקוד קלאסיות הוא שילוב מרתק שמעניק לגברים ולנשים בגיל המבוגר, ובוודאי לחולים במחלת הפרקינסון, שורה של יתרונות. הזכרנו את ההשפעה על הגוף, על שיווי המשקל ועל הגמישות, אך הטכניקות הנלמדות בתוכנית "רוקדים את החיים" תורמות גם למניעת הירידה בתפקוד קוגניטיבי . זאת באמצעות תרגילים שמאפשרים לנו להתאמן על חלוקת קשב וריכוז, ועל ביצוע משימות שונות במקביל, ובזכות השינון והלמידה של מיומנויות תנועה ושל רצפים, כלי ייחודי לשיפור הזיכרון , למשל.

כאמור, למחלת הפרקינסון אין כיום תרופה שמבטיחה ריפוי מלא. עם זאת, יש בהחלט לא מעט דרכים לשפר את איכות החיים ואת תפקוד הגוף, וכן להשפיע על מצב הרוח ועל הבריאות הנפשית של המתמודדים עם המחלה. בזכות ניסיון מקצועי עשיר ועם תשומת לב לכל משתתף ומשתתפת בתוכנית "רוקדים את החיים" – טיפולי פיזיותרפיה בריקוד ותנועה . זוהי ההזדמנות ליהנות מפעילות מרהיבה המחברת בין תנועה וביטוי אישי לבין המוזיקה והמפגש עם אחרים. השילוב בין פיזיותרפיה לריקוד הזוגי עושה את שלו, המוזיקה מפעילה לא מעט אזורים במוח ובהזדמנות זו אף מעודד ייצור דופמין, וגם אם לא ניתן להעלים את המחלה, זוהי דרך מצוינת להתמודד איתה בצורה טובה ויעילה הרבה יותר. 

לקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים", המותאמת באופן אישי לצרכיהם של חברי וחברות הקבוצה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום בטלפון מספר: 054-7690467, תוכלו גם להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן