קשיים בהליכה בגיל השלישי

הסטטיסטיקה מספרת את הסיפור הזה היטב. כל אדם שלישי מעל גיל 65 צפוי ליפול לפחות פעם אחת בשנה, ומעל גיל 75 עולה שיעור הנפילות פי 3. אחד ההסברים העיקריים לנתונים הללו קשור בתהליכים שעוברים על הגוף לאורך השנים, תהליכים המשפיעים על הגמישות ועל היציבה, על הזריזות ואפילו על מהירות התגובה שלנו. יתרה מכך, בקרב מבוגרים עם מחלות רקע שונות, כמו פרקינסון , סיכונים אלה גבוהים אף יותר. הבשורה החשובה היא שאפשר לשפר את היציבה, לחזק את הגוף ולהבטיח תפקוד טוב יותר. השיטה הייחודית של תוכנית "רוקדים את החיים" מספקת מענה מצוין, והיא עושה זאת בזכות חיבור סוחף ומהנה בין תרגילים פיזיותרפיים לטכניקות ריקוד ותנועה .

ההשפעות של איבוד שיווי משקל אצל מבוגרים

לפני שנבין איך הריקוד יכול לשפר משמעותית את היציבה ואת איכות החיים בכלל, חשוב להבין למה זה קורה, ומה ההשפעות של אי יציבות בהליכה . אם כן, מערכות הגוף משתנות באופן טבעי ככל שהשנים חולפות, ובהן גם מערכת החושים, מערכת השריר והשלד, וגם המוח (או מערכת העצבים המרכזית). הפגיעה באחת מהן עלולה לפגוע ביכולת שלנו להגיב לסיטואציות מסוימות ולהתגונן מפניהן, ומשום כך גובר הסיכוי לנפילות בגיל מבוגר . אם הראייה הלקויה מקשה עלינו לזהות את המכשול שניצב לפנינו, וגם המוח מתקשה לעבד את המידע המתקבל במהירות מספקת, הרי שהתנועות הבסיסיות הנדרשות כדי למנוע את הנפילה – פשוט לא ייצאו אל הפועל. התוצאה שמתקבלת היא חוסר שיווי משקל בהליכה , נפילות רבות יותר ובשל החשש מפני אי יציבות בהליכה חרדה  היא ללא ספק תגובה טבעית, המוכרת היטב למבוגרים רבים.

טיפול בתנועה למבוגרים – איך זה עובד?

חשוב לזכור כי חוסר שיווי משקל וקשיים בהליכה על הרגליים  הם נושאים רגישים ומשמעותיים מאוד, ויש בהחלט מה לעשות כדי להתמודד עם בעיות מהסוג הזה. טיפול בריקוד הוא אחד הכלים היעילים והטובים ביותר שעומדים לרשותנו, והעובדה שמדובר בפעילות מהנה היא בונוס, שכן ההנאה מגבירה את הסיכוי שתתמידו בריקוד – ותמשיכו ליהנות מכל היתרונות שהוא מציע. כאשר בתנועות הריקוד משתלבים תרגילים טיפוליים, באופן שמותאם לצרכיהם של המשתתפים והמשתתפות בתוכנית "רוקדים את החיים", התוצאה היא פעילות שמחזקת את הגוף ואת השרירים, לימוד אסטרטגיות תנועה חדשות שמשפרות את היציבה, את ההליכה הבטוחה לאחור ואף את הגמישות שלנו.

פתרון מנצח להתמודדות עם קשיים בהליכה בגיל השלישי

על אף שמדובר בתופעה המוכרת היטב בקרב מבוגרים, האמת הפשוטה היא שאין סיבה לקבל קשיים בהליכה בגיל השלישי כמובנים מאיליהם. עם פתרון מדויק, ליווי מקצועי והתאמה אישית, משתתפי ומשתתפות התוכנית מקבלים את הטוב מכל העולמות. הם עולים על רחבת הריקודים, מתנועעים לצלילי המוזיקה, זוכים לבטא את עצמם ואת הרגשות שלהם, יוצרים קשרים חברתיים ומרוממים את מצב הרוח. זאת, תוך שהם משפרים סיבולת לב ריאה, מאתגרים את מערכת שיווי המשקל ואף תורמים באופן ניכר ליכולות קוגניטיביות שונות, כמו הזיכרון או חלוקת הקשב.

כעת זו ההזדמנות שלכם להצטרף לקבוצה מופלאה של גברים ונשים, שמכירים ביתרונות האדירים של הריקוד ומפיקים תועלת רבה מהשילוב של תרגילים פיזיותרפיים וליווי ברמה הגבוהה ביותר. תוכנית "רוקדים את החיים" מעניקה כלים שמשדרגים את איכות החיים, את תחושת הביטחון האישי, וכן את התפקוד היומיומי. זהו המענה האידאלי למבוגרים שחווים בעיות של שיווי משקל וקשיים בהליכה. להצטרפות ולקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים" אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן