קשיים בהליכה על הרגליים

על אף שלא ממש ברור לך מתי זה קרה, היום כבר ברור לך שהמשימה הפשוטה הזו, של הליכה, היא כבר לא מאוד פשוטה. העמידה עצמה מאתגרת, לאחר מספר צעדים לפעמים מורגשת חולשה של ממש, ובאופן כללי מתעוררים לא מעט קשיים בהליכה על הרגליים. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בבעיה שאפשר בהחלט להתמודד עמה. חשוב להבין למה זה קורה, ולמצוא את הפתרון המדויק המתאים עבורך. זוהי אחת המטרות המרכזיות בתוכנית "רוקדים את החיים" אשר מציעה מענה ייחודי לגברים ולנשים בגיל השלישי עם קשיים בהליכה על הרגליים, או עם תחושה של אי יציבות בהליכה  ואף ירידה בתפקוד הקוגניטיבי .

קשיים בהליכה על הרגליים – למה זה קורה?

החולשה המורגשת ברגליים איננה תופעה ייחודית המאפיינת את האוכלוסייה המבוגרת בלבד. גם נשים וגברים בגילאים צעירים יותר עשויים להתמודד עם הבעיה, ועם תסמינים נוספים שעשויים להתלוות אליה. בעיות מעין אלה נגרמות בשל חסימת כלי דם, בשל גורמים נוירולוגיים כמו השפעה של סוכרת על כלי הדם, או בשל בעיות שמקורן דווקא בעמוד השדרה. בעקבות כאב או חולשה ולפעמים רק מחרדה מנפילה תבנית ההליכה משתנה. 

כדי להיות יותר יציבים אנחנו בוחרים לעמוד על בסיס רחב יותר, לעשות צעדים קטנים וזהירים, לפעמים נמנעים מדריכה על חלק מסוים בכף הרגל וזה גורם לצליעה. כל השינויים הנ"ל הופכים את ההליכה לפחות יעילה, מעייפת ואף מכאיבה. טיפול בריקוד  יכול לספק מענה לכל אחת מאלה, והשילוב בין פיזיותרפיה לבין ריפוי בתנועה  הוא ללא ספק שילוב מנצח. הטכניקות הנלמדות במסגרת תוכנית "רוקדים את החיים" מעניקות את כל הכלים והאסטרטגיות הדרושות, והן מחברות באופן הרמוני ונכון בין תנועות הריקוד הקלאסיות לבין תרגילים פיזיותרפיה שיקומיים. לריקוד יש כוח להחזיר את הקלילות הטבעית להליכה ולהזכיר לגוף איך לנוע בצורה חלקה ויעילה.

השפעת הריקוד על ההליכה ועל הגוף

כדי לאפשר לגוף לתפקד באופן מיטבי, אנחנו צריכים לחזק אותו, לשפר את היציבה  ולהעניק תשומת לב גם לשיווי המשקל. הריקוד עונה על כל הצרכים הללו, ועל עוד רבים אחרים. בזמן שאנחנו נעים על רחבת הריקודים אנחנו מפעילים רבים משרירי הגוף, מה שמאפשר להם להתחזק הרבה יותר. ההקפדה על גוף זקוף וגמיש ותנועה חלקה משפיעה בתורה על היציבה, ומי שמתמודד עם חוסר שיווי משקל בהליכה  נמצא שהריקוד משפר גם את הקושי הזה, שכן מדובר באתגר של ממש עבור הגוף ועבור מערכת שיווי המשקל בפרט, וכך לומד הגוף להתמודד עם סיטואציות מעין אלה גם בחיי היומיום.

טיפול בקשיים בהליכה על הרגליים – וגם במצב הרוח

בעוד הריקוד משפר גם סיבולת לב ריאה ומאפשר לנו לתרגל אסטרטגיות תנועה כמו הליכה לאחור או סיבובים בטוחים, יש לו עוד שורה ארוכה של השפעות חיוביות ומשמעותיות מאוד. אחת הבולטות שבהן קשורה בתחושה האישית של כל אחד ואחת מאיתנו. זוהי דרך מופלאה לבטא את העצמי ולהביע רגש, לשפר את מצב הרוח ולתרום לאיכות החיים בכלל. כל זאת ועוד, הריקוד לצלילי המוזיקה עוזר לנו להתחבר לתחושות נעימות ולזכרונות שמעוררים בנו רגש, שמחה והתרגשות. נדמה שאין כמעט פעילות גופנית אחרת שטומנת בחובה כל כך הרבה עוצמות וחוזקות, כמו הריקוד, ועם הליווי המקצועי של צוות "רוקדים את החיים"  תוכלו ליהנות מכל אלה, ומיתרונות רבים אחרים.

קושי בהליכה? יש פתרון והוא ממכר!

רבות מסגולות הריקוד הוזכרו לפרטי פרטים, וישנם יתרונות בולטים נוספים לתנועה ולמוסיקה. החיבור בין אנשים והמפגש עם אחרים משפיע גם על תחושת הבדידות וגם על פעילות המוח. הוא אף מסייע בשיפור הזיכרון  ומאפשר לנו להשתקם לאחר אירוע מוחי  ומחלות שונות, כמו פרקינסון , טרשת נפוצה , למשל. עבור מי שמתמודד עם קשיים בהליכה על הרגליים "רוקדים את החיים" היא מסגרת אידיאלית המשלבת טיפול בתנועה וטיפול בריקוד ומחול לגיל השלישי . היא משלבת בין מחול שיקומי לפיזיותרפיה, ומעל לכל היא הופכת את הריקוד לכלי טיפולי מהנה ואף מעורר השראה. 

לקבלת מידע נוסף אודות תוכנית "רוקדים את החיים" ועל השפעות הריקוד על קושי בהליכה , אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר עכשיו בטלפון מספר: 054-7690467. ניתן להשאיר פרטים גם בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם).

דילוג לתוכן