ריפוי בתנועה באמצעות הריקוד

אירוע פתיחת סניף ברמת השרון מגוונים אלון דצמבר 2016

אל אירוע החשיפה של התוכנית ברמת השרון הגיעו כ-100 משתתפים מהעיר וסביבתה. האירוע המיוחד, שנולד בזכות שיתוף פעולה עם מנהל גיל הזהב ברמת השרון ומתנ"ס מגוונים אלון, העניק למשתתפות ולמשתתפים הצצה אל עולם הריקוד, ובפרט אל היכולת שלו לחזק את הגוף ולסייע בשיקום בעקבות מחלות ופגיעות נוירולוגיות שונות.

רוקדים את החיים, פתיחת סניף רמת השרון, טיפול בתנועה ומחול אצל מבוגרים

פרופ' רפי אלדור – פרקינסון ושיקום

בין המשתתפים באירוע החשיפה בלט בנוכחותו פרופסור רפי אלדור, שסיפר על הרגע שבו אובחן כחולה פרקינסון ועל האופן שבו הבין כיצד הריקוד מסייע לו לשלוט במחלה ולעכב אותה. הוא אף הדגים את כישורי הריקוד שלו עם ריטה בינדר אלימלך, המנהלת של תוכנית "רוקדים את החיים".

שיפור הזיכרון ושיפור היציבה

רוקדים את החיים, פתיחת סניף רמת השרון, פרקינסון טיפול טבעי

ההרצאה המרתקת של יוליה גמרמן, פיזיותרפיסטית מוסמכת של תוכנית "רוקדים את החיים" חשפה את השילוב היחודי בין עקרונות טיפול פיזיותרפיה לעולם המחול והשפעתו על בריאות האדם המבוגר. בעקבות האירוע נפתחו ברמת השרון שש קבוצות ריקוד חדשות, של משתתפות ומשתתפים אשר מבינים עד כמה התנועה יכולה לסייע בשיפור הזיכרון, שיפור היציבה וכן בשיקום אחרי אירוע מוחי ומגוון רחב של מחלות ובעיות אחרות. בהמשך אף נפתחו קבוצות נוספות, שהעניקו לקהל רחב יותר את ההזדמנות לחזק את הגוף ואת הנפש באמצעות תרגילי הריקוד הקלאסיים.

דילוג לתוכן