ריפוי בתנועה בפתיחת מרכז השיקום

אירוע פתיחת מרכז שיקום של צבר ברמת גן – מרץ 2019

אל אירוע הפתיחה של מרכז השיקום החדש של חברת צבר הגיעו אורחים מכובדים רבים, בהם ראש העיר ושר הבריאות. במהלך האירוע נשא דברים פרופסור רפי אלדור, ששיתף בהשפעה החיובית ובתרומה של הריקוד על מצבו הבריאותי, לאחר שאובחן כחולה פרקינסון. הוא אף הפגין את כישורי הריקוד שלו יחד עם ריטה בינדר אלימלך, מטפלת בתנועה ומורה לריקוד בתוכנית "רוקדים את החיים".

רוקדים את החיים, אירוע פתיחה מרכז שיקום, פרקינסון טיפול חדשני

הפעילות הייחודית של רוקדים את החיים

במסגרת האירוע התקיימה הופעה מרגשת של פרופסור רפי אלדור וריטה בינדר אלימך, שחשפה את המשתתפים ליתרונות הרבים והחשובים של הריקוד, ככלי טיפולי ושיקומי. הייתה זו הזדמנות נפלאה לשתף בכוח הגדול של התנועה, הן לחיזוק הגוף ולשיקום אחרי אירוע מוחי ופגיעות נוירולוגיות, והן לשיפור היציבה ושיווי המשקל בגיל המבוגר. החיבור בין הרצאה מעשירה להתנסות בריקוד אפשר למשתתפים לגלות את הקסם של התנועה, ושל הריקוד כפעילות גופנית חשובה בכל גיל, ובוודאי בגיל השלישי.

רוקדים את החיים, פתיחת מרכז שיקום, פרקינסון טיפול טבעי

קושי בהליכה ושיפור יכולות קוגניטיביות

בזכות האירוע הפתיחה הייחודי, נחשפו עוד ועוד נשים וגברים אל התועלות הרבות של הריקוד, ואין ספק כי הייתה זו הזדמנות נפלאה להניע את המשתתפים להזיז את הגוף, להתמסר לקצב המוזיקה ולהפיק את המירב מהריקוד ככלי לשיפור יכולות קוגניטיביות, לשיקום ולהתמודדות עם קושי בהליכה ובעיות הקשורות לשיווי משקל.

דילוג לתוכן