ריפוי בתנועה

תוחלת החיים שלנו עולה, וזו בשורה משמחת, אבל אין ספק כי כדי ליהנות מהחיים הארוכים שלפנינו, עלינו לדאוג קודם כל לגוף בריא וחזק, וגם לבריאות הנפשית שלנו. אלא שמן הצד השני גם ידוע היטב שעם השנים הגוף שלנו משתנה. ישנו סיכון מוגבר לנפילות בגיל מבוגר , כמו גם לחוסר יציבות בהליכה , חוסר שיווי משקל בהליכה  ומחלות שונות עלולות להוביל לפגיעה בתפקוד. ריפוי בתנועה הוא אחד הכלים המופלאים שעומדים לרשותנו, והוא מאפשר לנו להתמודד באופן מיטבי עם האתגרים הנלווים לשינויים הפיזיולוגיים הללו. זוהי המטרה המרכזית שניצבת לנגד עינינו בתוכנית "רוקדים את החיים", אשר מעניקה למשתתפים ומשתתפות את הכלים, הטכניקות והאסטרטגיות לחיזוק הגוף, לשיפור היכולות הקוגניטיביות וכן לשדרוג משמעותי של איכות החיים בכלל.

נוירו שיקום וריפוי בתנועה

על אף שלא נמצאה תרופה שמרפאת מפרקינסון , גברים ונשים המתמודדים עם המחלה יכולים לשפר באופן דרמטי את איכות החיים שלהם, ואת תפקוד הגוף. למעשה, לצד טיפולים תרופתיים המסייעים בהתמודדות עם מרכיבים שונים שנפגעים בעקבות המחלה, מוצע היום לחולי פרקינסון טיפול טבעי  ומדויק, שמעניק להם כלים חשובים. אלה יכולים לסייע בשיפור התנועה והיציבות, ואף להעניק תחושה אמיתית של עצמאות. ריפוי בתנועה, ובפרט טיפול בריקוד , הוא תהליך המתאים לצרכיהם של חולי פרקינסון , והוא אידאלי גם לצורך שיקום אחרי אירוע מוחי ומניעת נפילות בגיל מבוגר.

טיפול בריקוד – שיקום פיזיולוגי ורגשי

לריקוד יתרונות רבים וחשובים, אבל לצד ההנאה הגדולה הוא תורם רבות להליכי שיקום. כאמור, זוהי דרך נהדרת להתמודד עם ההשפעות והתסמינים של מחלות שונות, אך ריפוי בתנועה מתאים לכל מי שמתמודד עם השינויים הפיזיולוגיים המתרחשים באופן טבעי, עם הגיל. כך, באמצעות תנועות הריקוד, ניתן לשפר את היציבה משמעותית , להגביר את הגמישות של הגוף ולאתגר את מערכת שיווי המשקל. אלה הם מרכיבים חיוניים שתורמים רבות להתמודדות עם אי יציבות בהליכה או סכנת נפילות, למשל. נוסף על כך, זוהי הזדמנות נדירה להביע את עצמנו, להוציא את הרגש החוצה ולהתחבר לזכרונות שעושים לנו טוב. הוא אף משפיע לחיוב על מצב הרוח, ואת הקשר בין הגוף לנפש אנחנו מכירים היטב.

שיפור יכולות קוגניטיביות באמצעות ריפוי בתנועה

אם השינויים הפיזיולוגיים אינם מספיקים, הרי שעם השנים אנחנו מזהים גם השפעות על היכולות הקוגניטיביות שלנו. בין השאר אפשר לראות איבוד זיכרון בגיל מבוגר, קשיים בחלוקת קשב וריכוז ועוד. טיפול בתנועה ומחול  מציע מענה מושלם לכל אחד מאלה. הרי במהלך הריקוד אנחנו לומדים רצפים של תנועה, ונדרשים לזכור אותם, וכדי לבצע את המשימות באופן מדויק אנחנו מפגינים ריכוז וחלוקת קשב. במילים אחרות, אם אתם מחפשים תרגילים לשיפור הזיכרון , נדמה שאין מתחרה לריקוד מלא אנרגיה ושמחת חיים, לצלילי המוזיקה המפעילה במקביל אזורים רבים במוח.

ישנו כלי אחד ייחודי ומרגש שמאפשר לנו לחזק את הגוף ולרומם את מצב הרוח, לשפר יכולות קוגניטיביות וליהנות ממרחב תומך ועוטף. זהו הריקוד, ובפרט הריקוד בתוכנית "רוקדים את החיים". עם ליווי אישי וניסיון עשיר , צוות התוכנית מנגיש את הריקוד לגברים ונשים בגיל מבוגר, ולמי שעבר פגיעות שונות בעקבות מחלות נוירולוגיות כגון אירוע מוחי , טרשת נפוצה  או בשל מחלת הפרקינסון. המעקב המתבצע מתחילת התוכנית ולאורך כל התהליך, הוא מעקב שנועד להבטיח מענה ממוקד לכל משתתף ולכל משתתפת. 

לקבלת מידע נוסף על ריפוי בתנועה באמצעות הריקוד ועל תוכנית "רוקדים את החיים" בפרט, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן