שאלות ותשובות

שאלה: אובחנתי רק עכשיו כחולה פרקינסון, האם תוכנית "רוקדים את החיים" מתאימה לי?

תשובה: בהחלט כן, על מנת לשמור על תפקוד מירבי וגבוהה לאורך שנים, למרות התקדמות המחלה, לפעילות גופנית יש חשיבות מרכזית ורבה. ככל שתתחילו בשלב מוקדם יותר של המחלה לבנות ולהגדיל את הרזרבה של היכולות הגופניות שלכם – כך תשמרו על תפקוד מלא, עצמאי ואיכות חיים לאורך זמן. הרבה יותר קל להתחיל פעילות גופנית כאשר סימני המחלה עדיין לא מגבילים את התפקוד.

שאלה: אין לי פרקינסון האם תוכנית "רוקדים את החיים" מתאימה לי?

תשובה: ממש לא חייבים להיות מאובחנים במחלת הפרקינסון כדי ליהנות מכל היתרונות של  טיפול שיקומי בתנועה ומחול. התוכנית מתאימה לכל מי שרוצה לשמר או לשפר יכולות קוגניטיביות, לשפר יציבה, לשפר שיווי משקל, לטפל בקושי הליכה, למנוע נפילות בגיל מבוגר, לשפר את הזיכרון ועוד.

שאלה: אני עושה המון ספורט, במה תוכנית "רוקדים את החיים" יכולה לתרום לי?

תשובה: ריקוד הוא שילוב של כל מרכיבי הכושר:

  • גירוי אירובי – כוח, גמישות, שיווי משקל
  • גירוי קוגניטיבי – זיכרון ושליפה, ריכוז לחלוקת קשב, למידה של מיומנויות חדשות
  • גירוי חברתי – בסביבה אדירות גירויים, מוזיקה, סביבה חברתית ומגע אנושי. לריקוד יש את היכולת לשמור לנו על נפש בריאה בגוף בריא והכי חשוב אתם הולכים להנות מזה!

שאלה: האם חייבים ידע קודם בריקוד, אני אף פעם לא רקדתי לפניכן, האם זה מתאים לי?

תשובה: הפעילות של תוכנית "רוקדים את החיים", מותאמת במיוחד לאנשים ללא רקע קודם בריקוד. בתוכנית, הריקוד הוא כלי טיפולי שבעזרתו אנו משיגים מטרות טיפוליות ספציפיות, כך שגם מי שמעולם לא רקד ריקוד, יכול בהחלט להשתתף וליהנות מכל היתרונות שיש לריפוי התנועה להציע.

שאלה: האם חייבים לבוא עם בן הזוג לתוכנית "רוקדים את החיים"?

תשובה: אין צורך להגיע לפעילות עם בן/בת זוג, מכיוון שבתקופת הקורונה, התאמנו את הפעילות לדרישות של משרד הבריאות והתוכנית יכולה להתאים לזוג או בודד.

תוכנית "רוקדים את החיים", מתבצעת בסביבה בטיחותית, אנו שומרים על המשתתפים שלנו  מנפילות בעזרת מלווים, בני זוג ומתנדבים (שהם אנשים יציבים ללא בעיות שיווי משקל), כדי ליצור חוויה של ריקוד זוגי, משתתפים הזקוקים להשגחה צמודה, יכולים להגיעה עם מלווה אישי שיעזור להם וישמור עליהם בזמן השיעור.

שאלה: האם אפשר להצטרף לקבוצה שעובדת כבר כמה שנים? הרי אנשים בה כבר התקדמו מאוד?

תשובה: תוכנית "רוקדים את החיים" בנויה בצורה כזאת שכל חודש וחצי עד חודשיים, אנחנו מתחילים נושא טיפולי חדש ומתאימים לו ריקוד ספציפי בהתאמה למטרות הטיפוליות השונות, זאת בכדי לאפשר למשתתפים החדשים להשתלב בקלות וגם כדי ליצור גיוון ועניין למשתתפים הוותיקים.

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים בטופס מטה ונשמח לענות לכם על כל שאלה!

דילוג לתוכן