חוסר שיווי משקל וחרדה

לכולנו חשוב להישאר יציבים וחזקים מאוד. אלא שישנם מצבים שבהם אנחנו עשויים להרגיש חוסר שיווי משקל, ועם הגיל תחושה זו עשויה להופיע בתדירות גבוהה יותר. במילים אחרות, תחושת היציבות עלולה להיעלם, ואנחנו צפויים להרגיש סחרחורת או שאנחנו לא לגמרי חזקים על הקרקע, גם אם שתי רגלינו צמודות אליה. ההרגשה שהנפילה מתרחשת ממש בעוד רגע, או הבלבול הזה וחוסר ההתמצאות, עם כל אלה חשוב שנדע להתמודד, והריקוד הוא אחד הכלים הטיפוליים הטובים ביותר שעומדים היום לרשותנו. בזכות התרגילים והטכניקות המשתלבים בווריאציות הנלמדות בתוכנית "רוקדים את החיים", אפשר להתמודד עם חוסר שיווי משקל וחרדה בצורה טובה ונעימה להפליא.

הקשר בין חוסר שיווי משקל וחרדה

מי שמתמודד עם חוסר שיווי משקל בהליכה  ובמצבים אחרים עשוי לדווח גם על סימפטומים של מתח וחרדה. בשלב זה חשוב לעצור ולהדגיש כי חרדה היא ללא ספק חוויה רגשית, טבעית ואנושית מאוד, ועם זאת כדאי שנדע לזהות אותה ולהצטייד בכלים שיאפשרו לנו להקל את התחושות השליליות הנלוות אליה. היא יכולה להוביל לסימפטומים פיזיולוגיים כמו חוסר שיווי משקל וסחרחורות, להשפעות על הראייה, ואף לקשיי נשימה. לכן מומלץ לפנות לפעילות שמאפשרת לנו לחזק את הגוף ואת היציבה מצד אחד, אך גם את הרגש מן הצד השני. מטפלת בתנועה  יודעת להציע את השילוב המושלם בין שני מרכיבים אלה, ובתוכנית "רוקדים את החיים" תגלו עולם ססגוני, מופלא ועשיר בצלילים ובתנועה, עולם שמעניק לכם כלים וטכניקות לחיזוק השרירים, גמישות וקואורדינציה – ומן הצד השני יאפשר לכם גם לבטא את עצמכם, להביע רגשות ולשפר את מצב הרוח בכלל.

שיפור שיווי משקל באמצעות טיפול בריקוד

בדומה למערכות פיזיולוגיות אחרות, גם מערכת שיווי המשקל שלנו מועדת לפורענות, ובפרט ככל שאנחנו מתבגרים. זהו תהליך טבעי, אך השפעותיו עשויות להיות קריטיות, שכן איבוד שיווי משקל אצל מבוגרים  יוצר סכנות חדשות, לרבות אי יציבות בהליכה  וסכנת נפילות . הבשורה המשמעותית היא שיש אסטרטגיות תנועה שונות, ואם נדע לאמץ ולתרגל אותן נוכל לצמצם את הסיכונים הללו ולהגיב באופן מהיר ומיטבי. הרי הריקוד עצמו הוא אתגר של ממש עבור מערכת שיווי המשקל, וכך הוא מעניק לנו כלים נהדרים המשפיעים על התמודדות עם בעיות במערכת זו. אנחנו גם לומדים הליכה בטוחה לאחור ומבצעים סיבובים באופן בטוח ונכון, ואלו אסטרטגיות שמשפיעות על חוסר שיווי משקל וחרדה.

על אף שהחרדה איננה תופעה נדירה, ועל אף שהיא אנושית והגיונית לחלוטין, המטרה שלנו היא לצמצם את רמות החרדה ככל הניתן, ולשפר את איכות החיים כמובן. טיפול בתנועה  יכול לעזור לנו להשיג את היעדים הללו, בזכות ההזדמנות שאנחנו מקבלים לבטא רגשות, בזכות ההצפה של זכרונות חיוביים ותחושות טובות, וגם בזכות החיבור בין המוזיקה לתנועה, חיבור שמשפר את מצב הרוח יותר מאשר פעילויות גופניות אחרות.

תוכנית "רוקדים את החיים" - טיפול בחוסר שיווי משקל

על רחבת הריקודים, עם מוזיקה ממכרת ברקע, גם אתם יכולים לחזק את מערכת שיווי המשקל ולצמצם את תחושות המתח והחרדה. עם תוכנית ייחודית וליווי אישי, עם מעקב אחר ההתקדמות שלכם ועם אסטרטגיות שנועדו לחזק את הגוף, את הרגש ואת הנפש – תוכנית "רוקדים את החיים" היא פתרון מקיף, עוצמתי וחווייתי מאוד. 

אתם מוזמנים להתמודד באופן מיטבי עם חוסר שיווי משקל וחרדה, ולקבל כלים טיפוליים שיספקו מענה מדויק לצרכים שלכם. לקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים" – טיפולי פיזיותרפיה במחול וריקוד, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגים מטעמינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן