שיפור הזכרון

לא ברור לכם מתי בדיוק זה קרה, אבל ככל שחולפות השנים אתם מרגישים שהזיכרון שלכם כבר לא מרשים כפי שהיה אולי בעבר. פעולות בסיסיות למדי נעשות מעט יותר מאתגרות, ושאלות שבעבר ידעתם להשיב עליהן בקלות דורשות מכם כעת דקה או שתיים של מחשבה. לפעמים אף יותר. אין ספק כי שיפור הזיכרון הוא מטרה מרכזית מבחינתכם, והבשורה הטובה היא שישנן שלל שיטות לשיפור הזיכרון , ממשחקי שח-מט ועד לפתרון תשבצים וחידות היגיון. אחת השיטות הטובות והמיהנות יותר היא הריקוד, כלי עזר מלהיב אשר מאפשר לנו לתרגל חלוקת קשב, לימוד של רצפים חדשים ושליפתם מהזיכרון. בעזרת התרגילים והטכניקות הנלמדות במסגרת "רוקדים את החיים" תרגול לשיפור הזיכרון נעשה פשוט, אפקטיבי וחווייתי יותר מאי פעם.

שיפור הזיכרון – איך עושים את זה?

אנחנו חיים בעידן מאתגר למדי, שבו העומס רב ונדמה שהדרך היחידה להתקדם היא לבצע מספר פעולות במקביל. אלא שכדי לעשות זאת חשוב שנשלוט היטב בכל משימה באופן מיוחד ומדויק. חשוב שנדע להתרכז בכל משימה, וגם שנלמד כיצד לחלק את הקשב. השליטה הזו היא חלק מהותי בתהליכי למידה וזיכרון. אפילו הליכה שבכיכול היא פעולה אוטומטית – דורשת קשב. אם נבקש מאדם צעיר לענות על שאלות תוך כדי הליכה, הוא יאט את קצב ההליכה בכדי להשיב על השאלה ואילו אדם מבוגר יעצור בכדי להשיב על השאלה. ז"א בגיל מוגבר יותר קשה לנו לעשות שתי פעולות בו זמנית, דבר שיכול לגרום לנפילות בגיל מבוגר . אפשר לעשות תרגילים לשיפור הזיכרון באמצעות חזרתיות על שמות של פריטים שאתם מזהים סביבכם או תרגול של פעולות שונות בכל פעם. לחלופין תוכלו לתרגל את הלמידה והזיכרון באמצעות הריקוד. זאת משום שהוא מציע את הטוב מכל העולמות: בזמן שאתם לומדים תנועות חדשות ומתרגלים אותן, אתם גם לומדים רצפים של תנועות המתבצעות זו אחר זו, והמוזיקה מנחה אתכם לכל אורך הדרך, תוך שהיא מתווה מסלול ומשמשת כמצפן המכוון אתכם במסע.

שיפור הזיכרון באמצעות הריקוד

כאמור, לריקוד יש כוח רב והוא יכול לסייע לנו בשיפור הזיכרון. זוהי לא תרומתו היחידה, כמובן. למעשה, דרך המחול השיקומי והשיטה הייחודית של תוכנית "רוקדים את החיים", ניתן לראות שורה של שינויים מבורכים וחשובים. אנשים אשר חווי קושי בהליכה  מעידים על שיפור ניכר בשיווי המשקל, ועבור חולי פרקינסון טיפול טבעי  מהסוג הזה הוא פתרון מצוין לשמירה על תפקוד. אפשר בהחלט לזהות כיצד טיפול בריקוד מחזק את הגוף ואת שיווי המשקל, את תחושת היציבות ואת הקואורדינציה. לצד כל אלה הוא תורם רבות גם לשיפור הזיכרון, בזכות התרגול והאימון, החזרה על התנועות, והלימוד של מיומנויות חדשות אשר למעשה מעודדות את היווצרותם של קשרים חדשים במוח.

יש לא מעט שיטות לשיפור הזיכרון, והמחקרים מראים כי הקפדה על אימוני מוח, שמירה על סדר והימנעות מכאוס, אימוני כושר והאזנה למוזיקה, כל אלה יחד תורמים באופן ניכר ליכולת של המוח ללמוד – ולשלוף מידע מהזיכרון. תוכנית "רוקדים את החיים" מבוססת על שילוב בין התנועה, המחול והריקוד למוזיקה  כאלמנט שמחבר בין כל אלה גם יחד. בזמן שאתם נהנים מהמוזיקה, זו שמפעילה אזורים שונים במוח ואף מעודדת ייצור דופמין, אתם מתרגלים "מולטיטסטקינג" ומבצעים מספר פעולות במקביל, לומדים לחלק את הקשב ולהגביר את יכולת הריכוז, מתאמנים על רצפי תנועה ובאופן טבעי – משפרים את הזיכרון.

שיפור הזיכרון בפעילות חוויתית ומעשירה

כדי למנוע את הפגיעה בזיכרון וביכולות הקוגניטיביות, הריקוד במסגרת תוכנית "רוקדים את החיים" הוא כלי עוצמתי שמסייע בשמירה ושיפור הזיכרון ובתפקוד הגוף בכלל. לכל אורך התוכנית, ובמקביל לשיעורי הריקוד, תוכלו לראות ולהרגיש את השינויים הבריאותיים והתפקודיים. הליווי המקצועי המסור והמעקב האישי אחר מצבו של כל רוקד ומצבה של כל רוקדת, הם אלה שמסייעים לכם ליהנות לא רק מהמוזיקה ומהתנועה, אלא גם מהתועלות שאלה מביאים לחייכם.

 לקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים" ועל שיפור הזיכרון דרך הריקוד, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 054-7690467 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן