שיפור יכולות קוגניטיביות

לכל אחד ואחת מאיתנו יש את היכולת להסיק מסקנות, לשלוף מידע מהזיכרון, לחשוב או לתכנן פעולות שונות. אנחנו יכולים להפגין יצירתיות, לדמיין, להקשיב ולחשוב. יש לנו זמני תגובה משתנים ואנחנו נבדלים אלה מאלה גם בכל הקשור ליכולת שלנו לתפוס את המרחב סביבנו. כל אלה קשורים ביכולות הקוגניטיביות שלנו, ויכולות אלה ללא ספק משתנות לאורך החיים. הגיל עושה את שלו, המצב הבריאותי וגם שגרת החיים שלנו משפיעים על סט כישורים זה. הבשורה החשובה מכולן היא שיש דרכים מצוינות לחזק אותו, אחת מהן היא באמצעות טיפול בתנועה ומחול . בתוכנית הייחודית של "רוקדים את החיים" שיפור יכולות קוגניטיביות  הוא יעד ריאלי ובר השגה, בדרך המשלבת בין הנאה גדולה לשדרוג היכולות הפיזיות והקוגניטיביות שלנו.

שיפור יכולות קוגניטיביות דרך הריקוד

לריקוד יש כוח אדיר, והשפעותיו מוכרות לנו היטב. זוהי פעילות גופנית מבורכת, אשר תורמת רבות לסיבולת לב ריאה, לחיזוק הגוף ואף לשיפור היציבה. למעשה, גברים ונשים אשר מתמודדים עם חוסר שיווי משקל בהליכה מפיקים תועלת רבה מהריקוד. אלא שלצד כל אלה ניתן לראות באמצעות הטכניקה והתנועות גם שיפור יכולות קוגניטיביות, ואף שיפור משמעותי מאוד. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שהריקוד מאפשר לנו לתרגל ביצוע של משימות שונות בעת ובעונה אחת. כך הוא גם מסייע לנו ללמוד תנועות מורכבות ואת החיבור ביניהן. רקנים נדרשים לזכור ולשלוף מהזיכון רצפי תנועה ארוכים, בין שלל שיטות לשיפור הזיכרון  זוהי שיטה פשוטה ומהנה. כל אלה מקבלים מקום של כבוד בתוכנית "רוקדים את החיים", המתמקדת בשיפור יכולות קוגניטיביות בכלל, ובשיפור הלמידה והזיכרון באופן ספציפי.

הקשר בין ריקוד ליכולת הריכוז

באופן טבעי, הריקוד מחייב אותנו להפגין ריכוז מקסימלי ולחלק את הקשב שלנו. זאת כדי שנוכל לבצע את התנועות באופן מדויק, ללמוד את רצף התנועות ולשלוף את המידע מהזיכרון כאשר המוזיקה מתנגנת ברקע. בזמן הריקוד הסביבה שלנו כל הזמן משתנה והרקדנים לומדים להתאים את התנועה שלהם לשינוים ה"ל. יתרה מכך, הריקוד מאפשר לנו ללמוד מיומנויות תנועה חדשות, ותהליך זה מסייע לנו ליצור במוח קשרים חדשים. השילוב המופלא בין כל אלה מסייע בשיפור יכולות קוגניטיביות, וזוהי אחת המטרות המרכזיות והחשובות ביותר העומדות לנגד עינינו בתוכנית "רוקדים את החיים". כאן, החיבור בין התנועה למוח, בין המוזיקה לביצוע משימות שונות במקביל, זהו החיבור שתורם במידה רבה מאוד לשיפור הזיכרון ולחלוקת הקשב, תוך שהוא מסייע לנו במניעת ירידה בתפקוד קוגניטיבי.

שיפור יכולות קוגניטיביות – קסמה של המוזיקה והשפעתה על המוח

כדי שהריקוד יהיה מדויק, סוחף ומרגש, אנחנו זקוקים למוזיקה המתאימה, ולצלילים שילוו את התנועה. במובן זה יש למוזיקה כוח רב, שכן היא מעודדת אותנו לזוז, משפרת את היכולת שלנו לזכור את התנועות הנדרשות ובנוסף היא מפעילה אזורים שונים במוח, תוך שהוא מעודד ייצור של דופמין ולו תפקיד חשוב בשמירה על תפקודה של מערכת העצבים. אם כן, אין ספק כי הריקוד הוא כלי עזר פרקטי שיכול לסייע לכל אחד ואחת, בכל גיל ובוודאי למבוגרים, בתהליכי שיקום, בשיפור הזיכרון  ואף בהתמודדות עם אי יציבות בהליכה  וחוסר שיווי משקל אצל מבוגרים .

כאשר המטרה היא לייצר שינוי משמעותי ולראות שיפור, הן ברמה הקוגניטיבית והן ברמה הפיזית, הריקוד הוא פתרון מצוין. הצוות המקצועי ועתיר הניסיון של "רוקדים את החיים" מעניק לכם את כל הידע, הכלים והשיטות שיעזרו לכם לעשות את זה נכון, וליהנות מכל רגע בתהליך. הפעילות החברתית, המפגש עם אחרים, המוזיקה והתנועה, כל אלה מתחברים יחד כדי להבטיח חוויה שממלאת את הרוח ואת הנפש. מעל לכל היא מסייעת לנו בשיפור יכולות קוגניטיביות וכן בפיתוח יכולות חדשות. לקבלת מידע נוסף על התוכנית ועל השפעתה האדירה על היכולות הקוגניטביות, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום בטלפון מספר: 054-7690467 או השאירו פרטים בטופס מטה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן