שיפור יציבה

עד כמה חשובה היציבה הנכונה לבריאותנו?
כמה תשומת לב הנכם מקדישים מדי יום למנח גופכם בעת ההליכה, הישיבה ואף בעת מנוחה?
עד כמה אתם מודעים לעמוד השדרה שלכם? לתנועות הגפיים? לאיזון?…
יציבה נכונה הנה הבסיס להתנהלות בריאה של הגוף במרחב, להבטחת חיוניותו וחוזקו לאורך זמן. כאשר היציבה לקויה, עשויות להיות לכך השלכות רבות על הגוף ועל התפקוד היומיומי שלנו. ולא לכיוון חיובי במיוחד.
עיוות היציבה עשוי להוביל להופעתם של כאבי גב וצוואר, לעורר כאבי ראש כרוניים ולפגום בפעילותה התקינה של מערכת העיכול. רבות, יציבה רפויה נובעת מחוסר גמישות, קושי בהליכה וחוסר שיווי משקל.
השילוב בין מחול שיקומי לפיזיותרפיה, כפי שהוא בא לידי ביטוי בתכנית "רוקדים את החיים", הוא שילוב ייחודי, מהנה ומעורר השראה, אשר ביכולתו להעניק לכל אחד ואחת מאתנו את ההזדמנות להניע את הגוף, לחזק אותו ולהתמודד עם הקשיים השונים העשויים להגרם עקב יציבה לקויה.

שיפור היציבה – למה זה חשוב לנו?

עמוד השדרה שלנו עטוף ונתמך בקבוצות שרירים שונות, שתפקידם להבטיח עמידה זקופה יציבה ומאוזנת. הבעיה מתחילה כאשר השימוש בשרירים הללו אינו נכון או כאשר איננו משקיעים די מאמץ בחיזוקם. מה שעשוי לגרום לניוון ודלדול השרירים. וככל שחולף הזמן ללא חיזוק וטיפול ראוי בהם, גובר הקושי לבצע את הפעולות אותן נועדו לבצע.
זוהי תופעה המוכרת היטב לאנשים מבוגרים, ולעתים אף לצעירים יותר, אשר מבלים שעות ארוכות מול מסכי המחשב והטלויזיה, ואשר אורח חייהם סובב ברובו סביב ישיבה ממושכת (בבית, בעבודה, ברכב וכד').

שיפור היציבה – איך עושים זאת?

קיימים תרגילים רבים לשיפור היציבה אותם ניתן לבצע בסביבה הנוחה והמוכרת לנו ובאופן עצמאי לחלוטין. למשל – תנועה ברחבי הבית באופן שגרתי וקבוע, חזרה על תרגילים שמטרתם לחזק את הגב ואת שרירי הליבה, תרגילי מתיחה, הליכה יומיומית ואף יצירת שינוי במרחב העבודה והלמידה… ביכולתם של כל אלו ליצור שינוי קטן, אך חשוב ומבורך מאין כמותו!
לפעילות הגופנית סגולות מרפא של ממש, על אחת כמה וכמה כאשר הנה מותאמת לצרכיכם האישיים ולמצבכם הבריאותי.

בתכניתנו, "רוקדים את החיים", תגלו כי נוסף להיותה של התנועה מחזקת את הגוף, היא יכולה להיות גם מהנה להפליא!

כמו כן, התכנית משלבת בין תרגילים מעולם הפיזיותרפיה לטכניקות מעולם הריקוד ומותאמת במיוחד לאנשים המתמודדים עם קשיים נוירולוגיים ומוטוריים שונים.
טיפול בתנועה ומחול יגרום לכם לחוש צמיחה משמעותית ויוביל לשיפור יציבה, לחיזוק הגוף, לגמישות, לשיפור היכולות הקוגניטיביות, למצב רוח מרומם ולאיכות חיים אשר כמותה טרם הכרתם.
מרגע כניסתכם לסטודיו אט אט תהפכו לרקדנים!
כל תפיסתכם את עולם התנועה וההבעה תתעלה ותתפתח!

תחושות הקלילות, החופש והאצילות תמלאנה את הגוף והנפש – מה שבהחלט יבוא לידי ביטוי גם ביציבה זקופה יותר – ללא מאמץ חיצוני, ללא אילוץ הגוף – באופן טבעי ביותר. כפי שהגוף זקוק ונועד לפעול.

שיקום ההליכה ושיפור היציבה באמצעות הריקוד

חשוב מאד לזכור כי שיפור היציבה תורם במידה ניכרת לתפקוד הגוף כולו.
זוהי דרך מעולה להורדת המאמץ הרב המוטל על השרירים, להקלה על המפרקים, להפחתת הסיכוי להופעתם של כאבי גב ולשיפור תבניות ההליכה ושיווי המשקל.
בעזרת הליווי המקצועי של מטפלת בתנועה תוכלו לראות ולהרגיש את השינוי, ואין ספק שזוהי חוויה מרתקת ומעשירה בפני עצמה.

במרחב המופלא הנוצר על רחבת הריקודים תוכלו להעניק לעצמכם טיפול אמיתי המשלב בין הצלילים לתנועות, בין חיזוק הגוף
לשיפור יכולות קוגניטיביות ובין מפגש חברתי לביטוי עצמי, אינדיבידואלי, כן ומלא רגש.
כך הטיפול בגוף הופך לחוויה מעשירה, מעצימה ומלאת השראה, שמעניקה לנו את כל מה שאנו זקוקים לו.

שיפור היציבה – טיפול חוויתי באמצעות הריקוד

האם תוכלו למצא עוד פעילות חברתית ומהנה שמחזקת את הגוף ואת השרירים, את התפקוד היומיומי ואת היכולות הקוגניטיביות גם יחד?
הריקוד משיג את כל המטרות הללו ומאפשר לכם ללמוד אסטרטגיות תנועה המסייעות בשיפור התפקוד וההליכה על הרגליים, בהפעלת השרירים, וכמובן, בשיפור היציבה ובטיפול בבעיות הקשורות להליכה ושיווי משקל.

נוסף למפגשים הקבוצתיים, מציעה תכנית "רוקדים את החיים"מעקב תפקודי אישי ייחודי לכל משתתף ומשתתפת, המאפשר התייחסות אישית וזיהוי חולשותי/ה וחוזקותיו/ה של כל אחד ואחת.

כך ניתן להתאים את הטכניקות הנלמדות לרמת הקושי של חברי הקבוצה, למען דיוק התרגול וליצירת חוויה מלאת הנאה מהתהליך, תוך מתן יחס קשוב ומכיל.
מה שמוביל לתחושת שיפור ניכר בתוך זמן קצר.

לקבלת מידע נוסף על תכנית "רוקדים את החיים" וללמידה מעמיקה יותר אודות הדרכים השונות לשיפור היציבה והגמישות באמצעות הריקוד, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר עכשיו בטלפון שמספרו 054-7690467. או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן