כנס תנועה וקוגניציה, הרווארד ארה"ב, יולי 2018 - תוכנית "רוקדים את החיים”

היה לנו כבוד גדול להציג את תוכנית "רוקדים את החיים", בכנס השנתי של Movement and cognition שנערך באוניברסיטת Harvard בארצות הברית.

לכנס הגיעו משתתפים מכל רחבי העולם אשר עוסקים בחקר התנועה והמוח ומה שביניהם.

סדנה מעשית במחול שיקומי

בכנס הצגנו סדנה מעשית בריפוי בתנועה ובמחול שיקומי, על פי עקרונות התוכנית "רוקדים את החיים", יחד עם ד"ר מדלן היקנאי. 

דר' הקנאי, הינה חוקר מובילה בתחום חקר תרומות המחול לבריאות האדם המבוגר ככל ולחולי פרקינסון בפרט.

התוכנית שלנו מבוססת על תוצאות המחקרים של דר' הקנאי, אשר מאוד מעריכה ותומכת בתוכנית "רוקדים את החיים", ואף הגיע לארץ להעביר סדנאות בשנת 2017.

בסרטונים, תוכלו לקבל הצצה קטנה לסדנה המעשית ולתמונות מהכנס. הסרטון מתאר את רעיון תוכנית "רוקדים את החיים", עם כתוביות באנגלית אשר הוכנו במיוחד עבור הכנס.

ההשתתפות בכנס עזרה לנו להבין עד כמה התוכנית שלנו ייחודית בארץ ובעולם. אין הרבה תוכניות ארוכות טווח מבוססות מחקר בסדר גודל כזה, ועל כך זכינו להערכה רבה.

שיפור הזיכרון ושיפור היציבה

ההרצאה המרתקת של יוליה גמרמן, פיזיותרפיסטית מוסמכת של תוכנית "רוקדים את החיים" חשפה את השילוב היחודי בין עקרונות טיפול פיזיותרפיה לעולם המחול והשפעתו על בריאות האדם המבוגר. בעקבות האירוע נפתחו ברמת השרון שש קבוצות ריקוד חדשות, של משתתפות ומשתתפים אשר מבינים עד כמה התנועה יכולה לסייע בשיפור הזיכרון, שיפור היציבה וכן בשיקום אחרי אירוע מוחי ומגוון רחב של מחלות ובעיות אחרות. בהמשך אף נפתחו קבוצות נוספות, שהעניקו לקהל רחב יותר את ההזדמנות לחזק את הגוף ואת הנפש באמצעות תרגילי הריקוד הקלאסיים.

דילוג לתוכן