"כנגד כל הסיכויים" - תוכנית רוקדים את החיים

כתבה – "כנגד כל הסיכויים", ספטמבר 2017, מגזין "דורות"

כתבה שפורסמה בעיתון דורות, רמת השרון, בשנת 2017 ומסבירה אודות תוכנית "רוקדים את החיים", תוכנית חדשנית ופורצת דרך, ייחודית בארץ ובעולם, המשלבת בין עקרונות טיפולי פיזיותרפיה ועולם ריפוי באמצעות תנועה ומחול

מטרת תוכנית "רוקדים את החיים"

מטרת התוכנית היא להנגיש את המחול השיקומי לאוכלוסייה המבוגרת הסובלים מהפרעות בתנועה, מחלות נוירולוגיות, ירידה בתפקוד קוגניטיבי, חוסר שיווי משקל בהליכה, נפילות, קשיי זיכרון ועוד.

במסגרת התוכנית ובמקביל לשיעורי המחול השיקומי וטיפול בתנועה, נערך מעקב תפקודי צמוד, על ידי פיזיותרפיסטית מוסמכת. 

בעת הצטרפות לתוכנית, כל משתתף עובר תשאול מפורט אודות מצבו הבריאותי ורמת התפקוד שלו ולאחר מכן, קיימת אפשרות לבצע בדיקה תפקודית הבודקת את שיווי המשקל, הליכה, ניידות ומדדי תפקוד נוספים על ידי פיזיותרפיסט ומטפלת בתנועה. הבדיקה מאפשרת היכרות אישית עם המשתתפים ומתן הדרכה מקצועית ומפורטת לכל משתתף, ביחס למצבו הקליני, איך להמשיך לשמור על רמת תפקוד גבוהה. 

נתונים תפקודיים ממשתתפי התוכנית

במהלך תקופה של כשנה ורבע נבדקו נתונים של כ-100 משתתפים במסגרת תוכנית "רוקדים את החיים". הנתונים הוכיחו שכבר לאחר כ- 3 חודשי אימון קיים שיפור מובהק בכל מדדי התפקוד, כמו כן, התגלו אחוזי התמדה גבוהים מהמצופה, לאחר שנה וחצי 86% מהמשתתפים התמידו והמשיכו בפעילות. הנתונים הנ"ל מעידים על היעילות הרבה של התוכנית.

דילוג לתוכן