תרגילים לשיפור הזיכרון

נכנסתם אל הרכב, אבל אתם לא זוכרים לאן אתם אמורים להגיע. אולי הגעתם אל המטבח וניסיתם להיזכר מה בעצם רציתם לעשות. תופעות מהסוג הזה אינן נדירות, ואם זה נשמע לכם מוכר, אתם בהחלט לא לבד. הסיבה לכך פשוטה. כדי לחזק את הקשרים בין תאי המוח אנחנו צריכים להשתמש בהם יותר, ובדיוק כפי שהאימון בחדר הכושר מחזק את השרירים – כך אנחנו נדרשים לחזק גם את המוח ולאפשר לו להתאמן. במילים אחרות, אם אתם מתחילים לשכוח דברים לעתים קרובות מדי, ישנם מספר תרגילים לשיפור הזיכרון, והריקוד במסגרת "רוקדים את החיים" בולט בהם ללא ספק.

תרגילים לשיפור הזיכרון שאפשר לעשות בבית

אחת ההמלצות המרכזיות היא לתרגל בבית, ואפשר לעשות זאת, למשל, באמצעות משחק. משחקי הזיכרון שמעלים אבק בארון, וגם משחקי קופסה אחרים כמובן, הם כלים נהדרים שיכולים לרענן את היכולת החשובה כל כך. זה ייראה לכם מאתגר ואולי אף בלתי אפשרי בניסיון השלישי, אבל עם הזמן יגיע גם השיפור. באופן דומה ניתן לבחור באופן אקראי בפריטים בחדר, לשנן אותם ולנסות לזכור אותם על פי סדר מסוים, ואף לפתח אסטרטגיות שונות שיסייעו בזיכרון (למשל הרכבת סיפור המשלב את הפריטים השונים). תוכלו גם להפעיל את המוזיקה ולהתחיל לזוז, שכן גם המוזיקה והתנועה תורמים רבות לזיכרון, ואם תבחרו לעשות זאת במסגרת המקצועית של "רוקדים את החיים" תגלו כלי טיפולי יעיל שמעניק לכם הזדמנות מהנה ומעוררת השראה לשפר את הזיכרון.

תרומותיו הייחודיות של הריקוד

נדמה שאת היתרונות המרכזיים של הריקוד אין צורך להציג. זוהי פעילות אירובית נהדרת, אשר גורמת להפרשת חלבונים, ואלה בתורם מעודדים גם בנייה מחודשת של כל דם ותאים במוח, וגם יצירת קשרים חדשים בין תאי המוח. הריקוד גם מחזק את הגוף ומשפר את היציבה, משדרג את הגמישות ואת שיווי המשקל, ואף מלמד אותנו אסטרטגיות שיבטיחו לנו הליכה בטוחה לאחור או השלמה מדויקת של סיבובים. אם כל זה איננו מספק, הרי שהריקוד אף דורש קואורדינציה בין כל חלקי הגוף, וככל שנתאמן – גם רכיב זה ישתפר.

תרגילי ריקוד כתרגילים לשיפור הזיכרון

לצד השפעותיו על הגוף, טיפול בריקוד  הוא אמצעי מצוין שמסייע גם בשיפור הזיכרון, הוא מסייע בשיפור יכולות קוגניטיביות  בכלל. במקום לשנן שמות של חפצים אתם משננים ומתרגלים תנועה, וזאת כאשר ברקע נשמעת מוזיקה שמזיזה את הגוף, מרימה את הרוח ומייצרת דופמין תוך שהיא מפעילה אזורים שונים במוח. אתם גם עושים זאת בחברתם של אנשים אחרים, וזוהי דרך שונה ומיוחדת להגדיל את המעגלים החברתיים ולהפיג את הבדידות המורגשת לעתים בגיל מבוגר. הליווי האישי והתמיכה של צוות "רוקדים את החיים" מבטיח לכם את המעטפת המושלמת כדי שתוכלו להעניק לעצמכם את הזמן שמגיע לכם, ובעיקר כדי שתוכלו לשפר את היציבה , את לשפר את שיווי המשקל  וגם לשפר את הזיכרון 

העוצמה של הריקוד ככלי לשיפור הזיכרון

כדי שתוכלו להפיק את המירב מכל תנועה ומכל צליל, אתם מוזמנים להצטרף למעגל החווייתי של "רוקדים את החיים" שמהווה טיפולי פיזיותרפיה וטיפול בתנועה ומחול לגיל השלישי . זוהי תוכנית המשלבת מחול שיקומי ופיזיותרפיה, וממוקדת בשיפור הזיכרון, בהתמודדות עם אי יציבות בהליכה  ובפרט בגיל המבוגר, ואף בשיקום אחרי אירוע מוחי  או מחלה נוירולוגית כגון פרקינסון  או טרשת נפוצה . כל תרגיל טיפולי הופך לחלק בלתי נפרד מהריקוד והמחול, והחיבור בין השניים מופלא ומרתק. כך, בעודכם מתאמנים על צעדי הריקוד, על רצפים של תנועות ועל הדיוק בכל תזוזה של הגוף, אתם משפרים את הזיכרון באופן שונה ובהנאה מרובה. 

ארגון "רוקדים את החיים" מתמחה בריפוי בתנועה  ומחול שיקומי, המשתתפים מעידים כי הם חווים חוויה הוליסטית מומלצת ביותר. מדובר במסגרת חברתית מהנה ורבת ערך, במסגרתה באים באינטראקציה עם אנשים אחרים, בני הגיל השלישי ועוברים יחד חוויה מהנה ומשמעותית עבור כולם. לקבלת מידע נוסף על תוכנית "רוקדים את החיים" צרו עמנו קשר בטלפון מספר: 054-7690467, ניתן גם להשאיר פרטים בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן